Mieszkańcy skarżą się na zimno w mieszkaniach. Co na to MZEC?

Niskie temperatury na zewnątrz spowodowały, że żywczanie mieszkający w budynkach, do których ciepło dostarcza Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Ekoterm, skarżą się na zimno w mieszkaniach. Kiedy Ekoterm zacznie dostarczać ciepło?

Jak w mailu do naszej redakcji informuje czytelnik - "mimo bardzo niskich temperatur od paru dni MZEC nie uruchamia ogrzewania mieszkańcom osiedla. Od kilku dni mam po 17 stopni w domu. To jest niedopuszczalne. Mamy małe dziecko i musimy się "dogrzewać" na własną rękę".
Przypomnijmy, że Ekoterm dostarcza ciepło nie tylko do bloków, ale również indywidualnych odbiorców oraz zakładów pracy.
Kiedy spółka włączy ogrzewanie? Jak udało się nam dowiedzieć, Ekoterm czeka na informację od SM Gronie oraz Żywieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, do których - jako największych odbiorców - w pierwszej kolejności popłynie ciepło. Jeżeli niskie temperatury w drugiej połowie września utrzymają się, ogrzewanie zostanie włączone w tym lub w przyszłym tygodniu. 
Przypomnijmy również, że od 1 sierpnia tego roku obowiązuje nowa Taryfa dla Ciepła. Podwyżka cen ciepła przez Ekoterm była podyktowana m.in. wzrostem kosztów zakupu paliwa oraz uprawnień do emisji CO2. Cena energii wzrosła średnio o 12,81%. Jak przeliczają mieszkańcy, opłata wzrosła o około 40 zł. 

Autor: KP


Drukuj   E-mail