Zaczarowany Ogród Świateł, który w ubiegłym sezonie zimowym przeniósł mieszkańców Śląska i Zagłębia do świata Lampy Aladyna, powraca do Chorzowa!
Tej zimy, alejki Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka ponownie rozbłysną tysiącami światełek LED, a wielobarwne lampiony złożą się w bajkową historię słynnej drewnianej kukiełki, która pragnęła stać się prawdziwym chłopcem… Za realizację przedsięwzięcia ponownie odpowiedzialna jest firma Wonderful LightIng, która odpowiada również za wystawy Ogród Świateł w trzech innych polskich miastach.
Ogród Świateł to wyjątkowa wystawa plenerowa, która przeniesie widzów do uwielbianego bajkowego świata. Widowisko przeznaczone jest dla całej rodziny, począwszy od najmłodszych na seniorach kończąc. To niebywała okazja do spaceru - podróży w bajeczny świat opowiedziany przy pomocy barwnych lampionów, tuneli świetlnych i zapierających dech pokazów
multimedialnych.
Wonderful Lighting – organizator Ogrodu Świateł zachwycił do tej pory mieszkańców Krakowa, Warszawy i Śląska. W tym roku pojawi się aż w 4 miastach, w tym także w Chorzowie. Już od 28 października w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, mieszkańcy Śląska będą mieli okazję spędzić urocze popołudnie w bajkowej krainie.
Motywem przewodnim chorzowskiego parku będzie Pinokio. Twórcy wystawy zabiorą nas w niesamowitą podróż świetlnym szlakiem po pełnym przygód świecie drewnianego pajacyka. Odwiedzimy Cyrk, pofruniemy na Gołębiu na Wyspę Pracowitych Pszczół, by wreszcie uciec z paszczy rekina na grzbiecie Tuńczyka. W podróży po metaforycznym, multimedialnym świecie poznamy przyjaciół Pinokia: Lisa i Kota, Mówiącego Świerszcza oraz Wróżkę o Błękitnych oczach.
Jakie atrakcje czekają na widzów wystawy?
Organizatorzy zamienili Legendię w świetlną krainę. Znajdziemy tam ponad 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych takich jak np.
choinka multimedialna stworzona z 42 000 świateł LED, fotogeniczne tunele świetlne. To jednak nie wszystko. Ogród Świateł w Chorzowie, ze względu na swoją lokalizację w największym na Śląsku parku rozrywki Legendia, zaoferuje zwiedzającym znacznie więcej atrakcji, niż wyłącznie wrażenia wizualne. W cenie biletów wstępu, do dyspozycji zwiedzających będą również wybrane atrakcje chorzowskiego parku rozrywki, takie jak obsypany nagrodami Bazyliszek, ogromy rura park Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups, Magical Lake
Expedition oraz wybrane atrakcje dziecięce. Dla widzów spragnionych wyzwań organizatorzy przygotowali angażującą grę. Z dedykowaną aplikacją na smartfony, przemierzymy Ogród rozwiązując zagadki, dzięki którym dzieci lepiej poznają historie i charakter bohaterów. Dla uczestników gry czekają nagrody niespodzianki. Ogród to także gratka dla miłośników fotografii i instagramerów. Kilkunastometrowe tunele świetlne, lampiony i dedykowane photopoint-y to miejsca gwarantujące wyjątkowe tło w jesienno-zimowym klimacie, które pozwala zachować nam wrażenia na dłużej.
Jak dotrzeć?
Wystawa mieści się w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku, przy Placu Atrakcji 1 w Chorzowie. Na wystawę można dojechać samochodem i skorzystać z parkingu Legendii. Koszt parkingu dla zwiedzających wystawę to 20 zł. Rekomendujemy korzystanie z komunikacji miejskiej. Na wystawę dojedziemy tramwajami nr T0, T6, T11, T19, T20, T23 do przystanku „Park Śląski Wesołe
Miasteczko”.
Gdzie kupić bilet?
Bilety jednodniowe dla dorosłych oraz ulgowe dostępne będą w sprzedaży od 21 października. W zależności od dnia tygodnia i kategorii biletu ich cena wyniesie od 36 do 45 zł. Dla osób, które planują odwiedzać wystawę częściej, jej organizatorzy przygotowali w tym sezonie zupełnie nową propozycję, a mianowicie Bilety
Sezonowe. Umożliwiają one wejście na wystawę raz dziennie przez cały okres jej trwania od dnia zakupu, aż do 26.02.2023 zgodnie z kalendarzem otwarcia. Tylko teraz Bilety Sezonowe dostępne są w specjalnej przedsprzedażowej cenie, dzięki czemu Pinokia można odwiedzać znacznie częściej już od 69 zł! Bilety dostępne są online na stronie chorzow.ogrodswiatel.pl a od początku wystawy także w kasach Legendii.