Pompy ciepła i fotowoltaika w Żywcu - zainwestuj w duet idealny i nie płać za rachunki!

Pompy ciepła i fotowoltaika w Żywcu - zainwestuj w duet idealny i nie płać za rachunki!

Żywczanie coraz częściej wybierają pompy ciepła. Wszystko za sprawą korzyści, jakie ze sobą niosą. Mowa tutaj o obniżonej wysokości rachunków, skutecznym ogrzewaniu domu oraz o bezproblemowym dostępie do wody użytkowej. Jesteś na etapie montażu pompy ciepła? Zastanów się także nad instalacją fotowoltaiczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jedno z drugim idzie w parze, przeczytaj nasz artykuł!

Pompa ciepła - jak działa

Działanie pompy ciepła polega na wykorzystaniu energii zgromadzonej w otoczeniu. W momencie, kiedy energia dostanie się do urządzenia, podnosi się temperatura nośnika - dzięki czemu energia może być przeznaczona do ogrzewania. W ten sposób w pompie ciepła zachodzą trzy obiegi.

Pierwszy obieg polega na tym, że ciepło pobierane jest z otoczenia i przekazywane układem przewodów do drugiego obiegu. Wynika to z tego, że ciecz znajdująca się w urządzeniu charakteryzuje się niższą temperaturą od z temperatury otoczenia i to pozwala jej na pobranie ciepła z otoczenia. Nawet wtedy, kiedy ma ono ujemną wartość.

W drugim obiegu dochodzi do wzrostu temperatury. Dzieje się tak dlatego, że środek chłodniczy, który krąży w obiegu paruje nawet w niskich temperaturach. Działa to w ten sposób, że przejmuje on całe ciepło, wrze, a następnie paruje. Pompa ciepła wyposażona jest w sprężarkę, której działanie przyczynia się do podwyższenia temperatury w urządzeniu. Ciepło, które powstaje w wyniku sprężenia pary, zostaje wykorzystane w instalacji budynku rozprowadzane jest do każdego pomieszczenia.

W trzecim obiegu środek chłodniczy, który został wykorzystany, ulega schłodzeniu i przechodzi w stan ciekły, a następnie przedostaje się do zaworu rozprężnego, w którym spada ciśnienie, gdzie na nowo jest chłodzony. To pozwala środkowi chemicznemu na ponowne pobranie ciepła i uzupełnienie urządzenia.

Montaż pompy ciepła w Żywcu - zalety

Pompa ciepła zaliczana jest do odnawialnych źródeł energii (w skrócie. OZE). Oznacza to, że źródło pobierania energii jest odnawialne i nigdy się nie skończy.

Wyróżnia się kilka rodzajów pomp ciepła:

● powietrzne pompy ciepła - energia pozyskiwana jest z powietrza,

● wodne pompy ciepła - energia pozyskiwana jest z wody,

● gruntowe pompy ciepła - energia pozyskiwana jest z gruntu.

Rodzaj pompy ciepła w Żywcu dobierany jest w zależności od jej przeznaczenia. Mowa tutaj o ogrzewaniu budynku, cwu czy klimatyzacji. W Żywcu najczęstszym wyborem są pompy ciepła powietrze-woda oraz powietrze-powietrze. Wybór odpowiedniego urządzenia najlepiej zostawić fachowcom, ponieważ posiadają oni odpowiednią wiedzę, która pozwoli wybrać urządzenie w taki sposób, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Oprócz powyższych rodzajów wyróżniamy jeszcze dwa typy pomp ciepła - monoblok lub split. Pompa ciepła typu monoblok to pojedyncze urządzenie zamontowane w jednym miejscu (zazwyczaj na zewnątrz budynku). Z kolei pompa ciepła typu split składa się dwóch urządzeń - urządzenia do poboru ciepła i urządzenia sterowniczego (zazwyczaj znajdują się one wewnątrz budynku).

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które idealnie sprawdzi się zarówno w budynkach, które zostają poddawane termomodernizowane, jak i w tych nowo wybudowanych. Wykorzystywane są w budynkach, gdzie jest ogrzewanie podłogowe lub gdzie jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową.

Zastosowanie pomp ciepła na terenie Żywca pozwala na ogrzanie całego budynku - jednak w tym celu należy odpowiednio dobrać urządzenie. Jeśli nieruchomość jest dość spora, to jedna pompa ciepła może okazać się niewystarczająca. W ten czas, aby pokryć wymagane zapotrzebowanie, można skorzystać z kaskadowego połączenia kilku pomp. Do niekwestionowanych zalet pomp ciepła zalicza się także niską awaryjność. Wybór renomowanych i sprawdzonych marek to gwarancja bezpieczeństwa użytkowania oraz sprawnego użytkowania urządzenia.

Pompa ciepła i fotowoltaika - duet idealny

Zastanawiasz się na czym polega fenomen inwestycji instalacji? Przedmioty codziennego użytku wykorzystują darmową energię elektryczną, która produkowana jest przez panele fotowoltaiczne. W taki sam sposób może wykorzystać ją pompa ciepła. To pozwoli na ogrzanie budynku bardzo niskim kosztem.

Dodatkowym atutem jest to, że zarówno pompa ciepła, jak i fotowoltaika w Żywcu dają Ci możliwość skorzystania z dofinansowania. Programy Czyste Powietrze, ulga termomodernizacyjna i Mój Prąd 3.0 w dużym stopniu zmniejszą koszt całej inwestycji. Co więcej, dofinansowania z projektów można ze sobą łączyć.

Połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi zwiększy wartość Twojej nieruchomości oraz zabezpieczy Cię przed podwyżkami prądu w przyszłości. Natomiast rezygnacja z tradycyjnego urządzenia centralnego ogrzewania pozwoli Ci skutecznie walczyć ze smogiem, zapewniając bezpieczeństwo i komfort życia.

Chcesz zainstalować fotowoltaikę? Pospiesz się!

Według nieoficjalnych informacji początkiem 2022 roku (chodź termin jest jeszcze niepewny) w życie ma wejść nowelizacja, która dotyczyć będzie sposobu rozliczania osób, które zainwestują w fotowoltaikę po 1 stycznia 2022. Do tej pory prosumenci za każdą niezużytą 1 kWh, którą przekazali do sieci nadwyżki, mogli liczyć na 80% obniżkę swoich rachunków. Nowy sposób rozliczania ma polegać na całkowitym odsprzedawaniu całości wyprodukowanej energii do dostawcy, gdzie koszt 1 kWh będzie wynosił 0,25 zł (średnia taryfa wynosi 0,35 zł).

Chcesz zamontować pompy ciepła i panele foto w Żywcu - spiesz się!

Działamy kompleksowo - zajmujemy się montażem pomp ciepła i fotowoltaiką

Proecology zapewnia kompleksowe usługi, które opierają się wieloletnim doświadczeniu w branży. Zajmujemy się montażem fotowoltaiki i pomp ciepła w Żywcu oraz na terenie całego województwa śląskiego.

Pierwszy kontakt to audyt w miejscu instalacji. Wtedy też proponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie, które spełni wszystkie oczekiwania Klienta, a także dobieramy odpowiednią formę finansowania.  Kolejnym krokiem jest wykonanie projektu całej instalacji, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie inwestycji - w projekcie uwzględniamy zarówno pompę ciepła, jak i fotowoltaikę. Kiedy umowa i warunki pracy zostaną zaakceptowane, przechodzimy do instalacji systemów ogrzewania i paneli fotowoltaicznych.

Oprócz tego zapewniamy serwis pomp ciepła, które raz na jakiś czas wymagają kontroli specjalisty. Do każdego urządzenia dołączamy książkę serwisową, w której zamieszcza się zakres wykonywanych przeglądów.

Mieszkasz w Żywcu lub okolicach? Zadzwoń do nas, a przygotujemy dla Ciebie rozwiązania szyte na miarę Twoich oczekiwań! Ekologiczne urządzenie, obniżone wydatki i darmowa energia to coś, czego potrzebujesz!

Montaż instalacji Pomp Ciepła na terenie Żywca:

Proecology Sp. z o.o.

tel. 666-698-666

tel. 502-391-367

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.pompy-ciepla-zywiec.pl/


Drukuj   E-mail