Przygotuj Twoje auto na zimę!

Przygotuj Twoje auto na zimę!

Zima to trudna pora roku również dla samochodów. Warto więc odpowiednio przygotować swój pojazd na zimę i zapewnić mu nie tylko odpowiedni serwis mechaniczny, ale także położyć nacisk na kosmetykę, co pozwoli nam uniknąć niepożądanych problemów.

Odpowiednie ogumienie i wymiana części eksploatacyjnych, takich jak filtry czy pióra wycieraczek to jedne z najważniejszych zabiegów, jakie przeprowadzamy w samochodach przed sezonem zimowym. Warto jednak przed rozpoczęciem zimy położyć nacisk na odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które sprawią, że użytkowanie pojazdu będzie zdecydowanie wygodniejsze i odpowiednio zabezpieczy go przed negatywnym działaniem wilgoci i soli. Aby mieć pewność, że zabiegi te zostaną przeprowadzone właściwie i z użyciem odpowiednich środków i kosmetyków, warto oddać nasze auto do firmy, w której zajmą się tym specjaliści. Taką firmą w powiecie żywieckim jest Górniak Car Detailing.

Zacznij od wnętrza
Właściwe odkurzenie wnętrza oraz zabezpieczenie elementów z tworzyw ułatwi utrzymanie czystości w pojeździe w okresie zimowym, gdy pojazd myjemy zdecydowanie rzadziej. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków samochodowych sprawia, że wnętrze brudzi się wolniej, kurz nie przylega do deski rozdzielczej, zabrudzenia w mniejszej mierze przylegają do dywanu a wnętrze nie paruje i nie wydziela przykrych zapachów. Jeżeli posiadamy skórzaną tapicerkę to warto odpowiednio o nią zadbać przed zimą i nasączyć właściwymi preparatami. Niezwykle istotne jest również zabezpieczenie uszczelek w drzwiach. Często pod wpływem wilgoci drzwi przymarzają do niezakonserwowanych elementów gumowych, utrudniając wejście do pojazdu oraz powodując uszkodzenie gum. Odpowiednia konserwacja uszczelek wokół drzwi ułatwia otwieranie pojazdu zimą i minimalizuje ryzyko uszkodzenia tych elementów.

Zabezpieczenie karoserii
Sól, piasek, drobne kamienie – na polskich drogach to stały element w okresie zimowym, stosowany przy właściwym utrzymaniu dróg. Wprawdzie ułatwia kierowcom jazdę i zapewnia bezpieczeństwo, jednak dla karoserii samochodu jest prawdziwym utrapieniem. Na lakierze niszczonym przez odpryski pojawiają się ogniska rdzy, sam lakier matowieje. Warto więc zabezpieczyć go właściwym woskiem, położonym we właściwy sposób na przygotowany do tego lakier. Usunięcie zanieczyszczeń z nadkoli w połączeniu z właściwą powłoką na lakierze pozwolą nam na komfortową i bezpieczną eksploatację samochodu zimą.

Z racji tego, że święta Bożego Narodzenia i mikołajki są coraz bliżej, wraz z firmą Górniak Car Detailing przygotowaliśmy dla Was promocję. Jeżeli chcielibyście pomóc Waszym bliskim w odpowiednim zabezpieczeniu samochodu przez zimą, możecie w firmie Górniak Car Detailing zarezerwować termin na daną usługę i podarować go w formie miłego prezentu dla miłośnika motoryzacji. Na hasło Żywiec Info otrzymujecie teraz 15% rabatu!