W Żywcu możemy wyleczyć zęby pod narkozą!

W Żywcu możemy wyleczyć zęby pod narkozą!

Wizyta u stomatologa wygląda dziś zupełnie inaczej niż kilka lat temu. Zabiegi wykonywane są bezboleśnie, a znieczulenie miejscowe jest bezpieczne oraz łatwo dostępne. Mimo tego zdarzają się sytuacje, w których stosuje się narkozę w gabinecie dentystyczną. Taka usługa dostępna jest także w Żywcu! A dokładniej w gabinecie Stomatologia Pod Górą.

Leczenie stomatologiczne z narkozą nie jest standardowym rozwiązaniem. Jednak zdarzają się sytuacje w których musi zostać zastosowane. Jedną z przyczyn jest m. in. skrajna postać dentofobii, lęku przed zbiegami dentystycznymi. Ze znieczulenia ogólnego korzystają również pacjenci niepełnosprawni, pacjenci, których choroby nie pozwalają na długotrwałe unieruchomienie w fotelu, małe dzieci oraz osoby, które mają usuwanych wiele zębów.

Czy taki zabieg jest bezpieczny?

Aby przeprowadzić leczenie stomatologiczne w narkozie potrzebna jest kwalifikacja lekarska. Wszelkie informacje o stanie zdrowia pacjenta zbierane są przez lekarza anestezjologa. Konieczne jest też dostarczenie listy zażywanych leków, uczuleń oraz badań laboratoryjnych.

Sama procedura znieczulenia ogólnego nie różni się od tego podawanego w czasie np. operacji. Nad pacjentem czuwa anestezjolog wraz z całym potrzebnym sprzętem. W Stomatologii Pod Górą w Żywcu narkoza przeprowadzana jest przez specjalistę anestezjologa, który przez wiele już lat znieczula zarówno dorosłych, dzieci, jak i noworodki. Zadaniem anestezjologa jest monitorowanie drożności i czynności dróg oddechowych. Po zabiegu pacjent przez kilka godzin pozostaje jeszcze pod opieką personelu medycznego, po czym w towarzystwie bliskiej osoby może udać się do domu.

Warto zaznaczyć, że za taki zabieg w gabinecie zapłacicie 990 zł. Kwota ta obejmuje opiekę anestezjologa oraz gaz użyty do znieczulenia.

O tym w jaki sposób przygotować się do tego typu zabiegu oraz jakie są przeciwwskazania do jego wykonania dowiecie się odwiedzając stronę Stomatologii Pod Górą

Gabinet możecie także śledzić na ich fanpag'u na facebooku.