Podwyżki dla parlamentarzystów i posłów. Jak głosowali posłowie z Żywiecczyzny?
Sejm pracuje nad projektem zakładającym wzrost wynagrodzeń parlamentarzystów. Propozycja jest taka, by zarobki posła wzrosły do ponad 12 tys. zł.
Podwyżki otrzymają m.in. parlamentarzyści, członkowie rządu oraz prezydent. Projekt przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość. Co może zaskakiwać – spotkał się on ze zdecydowanym poparciem niemal wszystkich ugrupowań zasiadających w Sejmie, co nie jest codzienną sytuacją… Przeciwko zagłosowali m.in. wszyscy (jedenastu) posłowie Konfederacji. Przypomnijmy, że wczoraj (13 sierpnia) projekt pozytywnie zaopiniowała komisja regulaminowa i spraw poselskich Sejmu. Wynika z niego, że po planowanej podwyżce m.in. poseł zarobi ok. 12,6 tys. zł (obecnie ok. 8 tys. zł), minister ok. 18 tys. zł (obecnie ponad 10 tys. zł). Wynagrodzenie otrzyma również Pierwsza Dama i będzie ono wynosiło 18 tys. zł. Podane kwoty są kwotami brutto.
Jeśli chodzi o posłanki i posłów z Żywiecczyzny, to za podwyżkami zagłosowali Małgorzata Pępek oraz Kazimierz Matuszny.
Wyniki głosowania są dostępne TUTAJ.
Przeczytaj także
„Krew oddam na żywca!” – szlachetna akcja podczas Dni Żywca
10.06.2026 21:54
Taneczny sukces żywieckiej młodzieży w Czarnogórze. Formacje „Twister” i „Aqua Dance” zachwyciły na arenie międzynarodowej
10.06.2026 21:15
Dni Gminy Radziechowy-Wieprz 2026: Gwiazdą wieczoru zespół Baciary!
10.06.2026 20:13
Wielki koncert muzyki filmowej w Żywcu przeniesiony w plener – wstęp wolny dla wszystkich!
10.06.2026 16:23
Mali górale z Gminy Świnna zachwycili jury! Za nami XXIII edycja konkursu „Jestem Góralem”
10.06.2026 14:43
