Policjanci i… przedszkolaki w trosce o bezpieczeństwo seniorów

Żywiecka policja wraz z przedszkolakami z przedszkola nr 9 w Żywcu zorganizowali niezwykła akcję profilaktyczną, w ramach której propagowano bezpieczeństwo pieszych oraz noszenie odblasków.
Akcja pod ciekawą nazwą Babciu, Dziadku – tak Ci powiem – noś odblaski ciesz się zdrowiem! Została przeprowadzona 20 stycznia przy alei Piłsudskiego w Żywcu, a poprzedziły ją zajęcia, w ramach których dzieci przygotowały laurki dla swoich dziadków oraz uczestników akcji.
Inicjatywa zrodziła się w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. Policjantka z wydziału ruchu drogowego, młodszy aspirant Jolanta Frydel, wymyśliła łatwe do zapamiętania i wpadające w ucho rymowanki, które zawierały rady dla seniorów.
• Babciu, Dziadku – tak Ci powiem – noś odblaski ciesz się zdrowiem!
• Babciu, Dziadku – taka nauczka nie daj się zrobić metodą na wnuczka!
• Babciu, Dziadku – gdy otrzymasz telefon, że coś mi się stało najpierw to potwierdź oszustów nie mało!
• Babciu, Dziadku – nigdy pieniędzy nie przekazuj nikomu, najlepiej Babciu nie trzymaj ich w domu!
• Babciu, Dziadku – upewnij się czy bezpiecznie przechodzisz przez drogę, bo możesz złamać rękę czy nogę!
• Babciu, Dziadku – nie przebiegaj nigdy przez drogę, bo w ten sposób stracić Ci mogę!
• Babciu, Dziadku – unikaj na drodze z samochodem stłuczek, bo nie chce Cię stracić Twój mały wnuczek!
• Babciu, Dziadku – bądź bezpieczny tego Ci życzy Twój wnuczek grzeczny!
• Babciu, Dziadku – rozejrzyj się przechodząc przez pasy, nie zawsze ktoś Cię przepuści, takie dzisiaj czasy!
• Babciu, Dziadku – wsiadając do auta zapinaj pasy, żebyś bezpiecznie wróciła z trasy!

Dzięki uprzejmości dyrekcji Przedszkola nr 9 w Żywcu, przedszkolaki zamieściły te hasła na własnoręcznie i bardzo zręcznie wykonanych laurkach. Piękne prace najmłodszych trafiły nie tylko do rąk babć i dziadków małych artystów ale także do przechodniów, którzy otrzymali elementy odblaskowe oraz wspomniane dzieła wykonane przez przedszkolaków.
Przeczytaj także
Kryminalne Wątki i Sensacyjne Klimaty: Iwe Hulkon Spotka się z Czytelnikami w Żywcu
16.11.2025 00:02
Jubileuszowy XXX Hołdymas Gazdowski w Ciścu – Święto Tradycji i Góralskiego Ducha
16.11.2025 00:00
Ewa Mielczarek Odwiedzi Ślemień!
14.11.2025 22:55
Lipowa Zaprasza na Integrację Rodzin Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością
14.11.2025 16:25
Dachowanie Samochodu Osobowego w Sopotni Wielkiej
14.11.2025 16:17
