Sport

Łuczniczki i łucznicy żywieckiego „Łucznika” zdominowali Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrane na hali sportowej im. Agaty Mróz Olszewskiej w dniach 19-20.03.2022r. W zawodach wzięło udział 187 juniorek i juniorów młodszych z całego kraju.

Łucznicy z Żywca zdobyli wszystkie 5 tytułów Mistrza Polski. Jest to ponowna dominacja Łucznika Żywiec po wygraniu również wszystkich 5 tytułów w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Legnicy na początku lutego br. Dominacja Łucznika Żywiec w Mistrzostwach Polski w hali jest bezprecedensowym wydarzeniem, gdyż w 2 dotychczas rozegranych Mistrzostwach Polski wszystkie 10 tytułów Mistrza Polski zdobyli zawodnicy 1-go klubu sportowego tj. LKS „Łucznik-Żywiec”. W tym roku czekają najlepszych polskich łuczników Mistrzostwa Polski Seniorów na początku czerwca w Monachium i juniorów młodszych w Wielkiej Brytanii w połowie sierpnia.  Karolina Kliś, niespełna 16 letnia zawodniczka „Łucznika”, uczennica I klasy LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Żywieckich Habsburgów w Żywcu wygrała strzelania kwalifikacyjne w sobotę w dniu 19.03.2022r. na  odległości 18m strzelając wynik 540pkt.. Jakub Bąk – niespełna 17-letni zawodnik , który zajął wcześniej 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w Legnicy, na co dzień uczeń II klasy LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego wygrał kwalifikacje wynikiem 572pkt. przed kolegą klubowym Maksymilianem Wider 569pkt. W niedzielę w drodze do złotego medalu w pojedynkach eliminacyjnych Karolina Kliś wygrała kolejno w 1/16 finału pokonała Weronikę Wójcik z ŁKS Radom wynikiem w setach 6 do 2pkt., w 1/8 finału pokonała Milenę Rusak – Sokole Oko Zawadka 6 do 2pkt., w 1/4 finału Jesikę Jędrzejczak – Obuwnik Prudnik 6 do 4pkt., w 1/2 finału Emilię Peszkowską – Grot Zabierzów a w finale pokonała 6 do 4pkt. Zuzannę Błaszczyk – Mewa Kołobrzeg. Natomiast Jakub Bąk najpierw w 1/16 pokonał Miłosza Klemensa z Obuwnika Prudnik 7 do 1pkt., w 1/8 pokonał Szymona Czarnika – Grot Ruda Śląska, w 1/4 pokonał Miłosza Rektora z Obuwnika Prudnik 7 o 1pkt., w 1/2 Nikodema Głowacza z Dąbrovi Dąbrowa Tarnowska 7 do 3pkt. w finale pokonał kolegę klubowego Maksymiliana Wider 6 do 2pkt.

W konkurencji mikstów Karolina Kliś i Jakub Bąk wygrali z Łucznikiem II – Otylia Strzałka i Maksymilian Wider wynikiem 5 do 1pkt. Trzecie miejsce zajął Drukarz Warszawa i Talent Wrocław. 7 miejsce zajął Łucznik Żywiec III Maja Rakowska i Heorhii Onikiienko.