Sport

1 złoty medal, 3 srebrne i 3 brązowe zdobyła 48 osobowa ekipa najmłodszych zawodniczek i zawodników z żywieckiego Łucznika w Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików rozegranych w dniu 28.11.2020 w Nowej Rudzie. W zawodach wystartowało łącznie 161 zawodników w tym 86 dziewcząt i 75 chłopców w wieku od 12 do 14 lat z 25 klubów sportowych.

W klasyfikacji medalowej Mistrzostw zwyciężył LKS Łucznik Żywiec - 1 złoty, 3 srebrne,  3 brązowe medale przed UKS Talent Wrocław - 2 złote, 1 brązowy medal, MLKS Dąbrovią Dąbrowa T. – 1 złoty, 1 srebrny. Medale zdobyły jeszcze kluby LKS Mazowsze Teresin i UKS Grot Ruda Śląska. Złoty medal i tytuł Mistrzyń Polski Młodziczek dla Łucznika zdobyły zawodniczki w konkurencji drużynowej: Knopek Amelia, Smutek Maja, Kliś Karolina, Pytko Alicja uzyskując 1636pkt. w strzelaniu konkurencji 2x18m. Srebrny medal i tytuł V-ce Mistrzyń Polski Młodziczek zdobyły koleżanki klubowe z II –giej drużyny Łucznika w składzie: Łętowska Edyta, Strzałka Otylia, Strzałka Roksana,
Kleszcz Zuzanna zdobywając 1623pkt. i o 2pkt. wyprzedziły drużynę UKS Talent Wrocław, III drużyna Łucznika zajęła 7 miejsce w składzie: Kupczak Julia, Majkowa Kamila, Reznichenko Aleksandra, Prokop Marcelina. Srebrny medal ponadto zdobyła Knopek Amelia w konkurencji indywidualnej uzyskując 565pkt. i przegrywając o 8pkt. z zawodniczką Śikoń Mileną z Talentu Wrocław z kolei Smutek Maja
z Łucznika zdobyła brązowy medal po zaciętym pojedynku z zawodniczką z Poznania Roszak Pauliną wygrywając z nią brąz o 1pkt. uzyskując 557pkt. wysoką 5-tą pozycję zajęła Łętowska Edyta z Łucznika a 9-tą Strzałka Otylia. Jej siostra Roksana była 13. Trzeci srebrny medal w konkurencji mikstów zdobyła Knopek Amelia wraz ze Stasicą Kacprem przegrywając z mikstem Talentu Wrocław
i wyprzedzając brązowych medalistów Łucznika II: Smutek Maja, Batius Bohdan, 7 miejsce zajął trzeci mikst Łucznika: Strzałka Otylia, Jeziorski Mateusz. Trzeci brązowy medal dla Łucznika Żywiec wywalczyli młodzicy w składzie: Stasica Kacper, Batius Bohdan, Jeziorski Mateusz, Harat Miłosz. Zwyciężyła drużyna MLKS Dąbrovia Dąbrowa T. przed UKS Grot Ruda Śląska. Druga drużyna Łucznika zajęła 10 miejsce strzelając w składzie: Foja Dominik, Mikociak Oliwier, Myszor-Lach Kordian, Pyszny Denis.