Sport
Damian Kosiec - mieszkaniec Wieprza jest zawodnikiem Klubu Olimp Zabrze od wielu lat oraz należy do kadry Polski w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.
 
Od wielu lat osiąga sukcesy na arenie zawodów jednak ten rok jest zdecydowanie jego najlepszym w karierze sportowej.
 
Wygrał Mistrzostwa Śląska i Polski w kulturystyce klasycznej pow. 180 cm oraz w kategorii OPEN ( najlepsi zawodnicy wszystkich kategorii wzrostowych) na obydwu tych imprezach. 
Następnie wrócił do domu z podwójnym złotem z kilku zawodów rangi Diamond Cup, takich jak Praga, Ostrava czy Budapeszt startując w dwóch różnych kategoriach startowych: kulturystyka klasyczna pow.180cm oraz classic physique open. 
Znalazł się w pierwszej szóstce na Mistrzostwach Europy a ostatnio zdobył brązowy medal na prestiżowych zawodach Arnold Classic Europe w Hiszpanii.
 
Wszystkie te zwycięstwa spowodowały, że zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu najlepszych zawodników kulturystyki klasycznej i już wyprzedza swoją konkurencję o 5 punktów. 
 
Jego największym celem w tym roku są Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Korei. Koszty związane z wyjazem są ogromne dlatego dziękujemy w imieniu zawodnika za wsparcie finansowe z Państwa strony, które wiemy, że przeznaczy właśnie na ten najważniejszy start.