Sport

W ramach Narciarskiego Rajdu Chłopskiego w Rajczy odbędzie się pierwsza edycja zawodów Rajcza Skitour Extreme Challenge!

TERMIN ZAWODÓW: 23.02.2020 r.
MIEJSCE ZAWODÓW: Wyciąg narciarski Ski Park Rajcza na Complu, 34-370 Rajcza ul. Rynek 1
ORGANIZATOR: Skitury SkiPark, CKiS w Rajczy, Gmina Rajcza
BIURO ZAWODÓW: 23.02.2020 (niedziela) 8.00 – 10.00
- lokal przy wyciągu narciarskim SKIPARK Rajcza
DYREKTOR ZAWODÓW: Kalina Pustelnik
CEL ZAWODÓW: Popularyzacja turystyki narciarskiej, Promocja Regionu Rajczy
Zawody odbywają się w trakcie 52 ogólnopolskiego i 27 międzynarodowego NARCIARSKIEGO RAJDU CHŁOPSKIEGO Rajcza, 20-23 luty 2020 roku
( www.rajdchlopski.rajcza.pl ; www.facebook.com/rajdchlopski/)
W dniu zawodów przy odbiorze nr startowego zawodnik zobowiązany jest przedstawić potwierdzenie posiadania ważnego ubezpieczenia na dzień startu.

84386067 120319002833515 2894668907937792000 o

Program zawodów:
Niedziela: 23.02.2020
7.00-10.00 – biuro zawodów – odbieranie pakietów startowych
10.30- START wszystkich zawodników
13.00-16.00 – wydawanie gorących posiłków dla startujących
16.00 Dekoracja zawodników

Trasa:
Start i meta trasy znajdują się na dolnej stacji wyciągu narciarskiego w Rajczy. Długość i przewyższenia trasy zostaną podane wkrótce. Na trasie będą znajdować się odcinki z liną poręczową, a także łatwiejsze, ale dłuższe chicken line bez konieczności odpinania nart.
Organizator może modyfikować wyznaczoną trasę w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Wszelkie zmiany, informacje będą podane na naszym fanpage’u na Facebooku

Zapisy:
Zapisy odbywają się drogą elektroniczną. Link do zapisów online: https://www.pomiaryczasu.pl/registration/rajcza_skitour_extreme_challange___1_edycja/
: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 514850680
1. W dniu zawodów organizator nie przyjmuje nowych zgłoszeń.
2. Limit uczestników wynosi 300 osób.
3. Opłaty startowej należy dokonać podczas dokonywania rejestracji na stronie www.pomiaryczasu.pl (e-płatność dotpay).
4. Indywidualna opłata startowa wynosi:
80 zł w terminie do 20.02.2020 (płatność dotpay)
100 zł w biurze zawodów w dniu zawodów (gotówką)
W razie problemów w związku z zapisami i w sprawie opłat prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Organizator dopuszcza możliwość zwrotu 50 % wysokości wpisowego, ale tylko w uzasadnionym przypadku, o którym należy poinformować organizatora e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 15.02.2020 do godz. 12:00. W przypadku rezygnacji ze startu po w/w terminie, dyskwalifikacji lub wycofania się organizator nie zwraca wpisowego.
Po dokonaniu zapisu przez formularz internetowy zawodnicy powinni dokonać wpłaty do 20.02.2020r . Po upływie tego czasu nieopłaceni zawodnicy zostaną usunięci z listy
Cena wpisowego zawiera: Pakiet startowy: posiłek regeneracyjny po zawodach; gadżety pamiątkowe; udział w ceremonii dekoracji, zawodników na trasie; zabezpieczenie trasy przez ratowników GOPR; pomiar czasu, numery startowe, chipy do mierzenia czasu . Jest możliwość skorzystania z pryszniców.
Warunki uczestnictwa w I edycji RAJCZA SKITOUR EXTREME CHALLANGE:
- w zawodach może wziąć udział każdy kto spełni wymagania zawarte w regulaminie:
*wypełnienie formularza startowego
* podpisanie zaświadczenia o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność w biurze zawodów
(w przypadku osób niepełnoletnich udział w zawodach możliwy jest za zgodą rodziców lub prawnych opiekunów -spełnienie podstawowych wymogów sprzętowych).
Wszyscy uczestnicy zawodów są zobowiązaniu do udzielenia niezbędnej pomocy w trakcie zawodów osobie tego wymagającej. Nie udzielenie pomocy oznacza dyskwalifikację zawodnika. Zawodnicy schodzący z wyznaczonej trasy będą dyskwalifikowani.
Podstawowe wymagania sprzętowe:
- narty skiturowe (metalowe krawędzie, szerokości m.in. 60 mm pod butem, długość m.in. 160cm dla mężczyzn i m.in. 150 dla kobiet i dzieci, wiązania przystosowane do podejść (typu DYNAFIT lub tradycyjne skiturowe z unoszonym tyłem)
- buty skiturowe (ponad kostkę, przystosowane do poruszania się na skiturach, podeszwa typu VIBRAM lub podobna)
- foki
- kijki
- kask (narciarski, wspinaczkowy lub rowerowy)
- plecak z możliwością mocowania nart
- rękawiczki
- odpowiednia odzież przystosowana do warunków zawodów (długie spodnie, górna warstwa z długimi rękawami bądź kombinezon)
- czapka bądź chusta, opaska
- gogle lub okulary
Klasyfikacja zawodników:
Zawodnicy klasyfikowani są w charakterze OPEN z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn. Warunkiem ukończenia zawodów jest przejście całej trasy. System nagradzania: 3 pierwsze miejsca w obu kategoriach (kobiety i mężczyźni) nagradzane są przez sponsorów (na podstawie pomiaru czasowego), pozostałe nagrody losowane będą pośród reszty zawodników
Formuła zawodów Konkurencja indywidualna, pomiar czasu (chip w numerze startowym) start - meta, start wspólny.
Zawodnicy sklasyfikowani są w kategoriach:
- Open kobiety
- Open mężczyźni
Jeżeli uzbiera się odpowiednia grupa młodzieży poniżej 18 roku życia, a także osób urodzonych przed rokiem 1970, zorganizowane będą dodatkowe klasyfikacje.
Wszyscy zawodnicy startują w zawodach na własną odpowiedzialność, podpisując stosowne oświadczenie poprzez formularz internetowy bądź druk do pobrania w biurze zawodów.