Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Już w najbliższą sobotę (15 stycznia) zapraszamy na stok w Rajczy, a w niedzielę (16 stycznia) na stok do Zwardonia, gdzie policjanci z żywieckiej komendy, w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” rozmawiać będą o bezpieczeństwie podczas korzystania ze sportów zimowych. Mundurowi rozdawać będą ulotki z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, a dla najmłodszych przewidziano konkurs z nagrodami. 

W najbliższą sobotę tj. 15 stycznia zapraszamy na stok SKI Park w Rajczy. Start godzina 11.00. Z kolei w niedzielę, w ramach obchodów Światowego Dnia Śniegu, zapraszamy na stok Zwardoń SKI. Start godzina 10.00.

Celem akcji jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, ale też edukacja związana z uprawianiem narciarstwa oraz propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich. Mundurowi będą uczyć najmłodszych, jak być bezpiecznym podczas zabaw na śniegu. Z kolei z dorosłymi porozmawiają o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Dla najmłodszych przewidziano również konkurs z nagrodami.

Zdjęcie: Policja Żywiec