Sport

16-18 października br. w Żywcu odbył się XXXIII Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską. W turnieju wzięło udział 123 zawodników i zawodniczek z polskich klubów oraz z Austrii i Ukrainy.

Złote Ciupagi góralskie zdobyli Natalia Leśniak – Łucznik Żywiec po zwycięstwie w finale nad juniorką z Łucznika Kingą Tomaszewicz, 3 miejsce zajęła Wioleta Myszor a 4 miejsce Klaudia Płaza oby dwie
z Łucznika. Łuczniczki z Żywcu zdominowały kategorię kobiet.
Wśród mężczyzn wygrał Arkadiusz Smoliński GLKS Zryw Dobrcz pokonując w finale również
17-letniego z Łucznika Michała Rytlewskiego, 3 miejsce zajął Jakub Bąk z Łucznika 15-letni jeszcze junior młodszy , który w pojedynku o brązowy medal pokonał Mistrza Polski Juniorów Miłosza Chojeckiego z GLKS Unia Pielgrzymka. Jakub Bąk to największe objawienie w polskim łucznictwie
w bieżącym roku i swoimi wysokimi wynikami uzyskiwanymi w wyższej kategorii wiekowej uzyskał kwalifikację do kadry narodowej seniorów PZŁucz. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii polskiego łucznictwa aby 15-letni zawodnik był już członkiem kadry narodowej seniorów od stycznia 2021r. Wśród juniorek zwyciężyła Tacjana Matuszek, która w finale pokonała koleżankę klubową Julitę Hankus, 3 była Natalia Lepa – Grot Ruda Śląska a 4 Joanna Bargiel z Łucznika. Wśród juniorów wygrał Jakub Kultys z Hubertusa Zalesie Górne k/Warszawy przed Karolem Bartoszkiem z Drukarza Warszawa. Najlepszy z Łucznika Kazimierz Wider zajmujący 2 miejsce po kwalifikacjach zajął 4 miejsce.
W konkurencji łuków bloczkowych wygrał Łukasz Przybylski – A3D Toszek wygrywając w finale
z Przemysławem Koneckim – Orlik Goleszów. Wśród kobiet wygrała Anna Stanieczek z Orlik Goleszów
W strzelaniu drużynowym we wszystkich kategoriach wygrali żywieccy łucznicy i łuczniczki oprócz kategorii juniorów w której wygrała reprezentacja woj. mazowieckiego.
Autor: Trener LKS „Łucznik-Żywiec”