Sport

W dniach od 19 sierpnia do 20 sierpnia swój Jubileusz 60-lecia świętował LKS „Orzeł” w Łękawicy –  klub piłkarski na Żywiecczyźnie.

Podczas trzy dniowej uroczystości przygotowano szereg atrakcji. W piątek rozegrano mecz towarzyski Old Boys Łękawica z Old Boys Radziechowy Wieprz. Po sportowych zmaganiach odbyło się spotkanie integracyjne, w czasie którego wymieniano się wspomnieniami z boiska.

W sobotę rozegrano Turniej o Puchar Władysława  Mrózka oraz mecz o mistrzostwo IV Ligi Śląskiej gr. 2, w którym Orzeł pokonał Gwarka Ornontowice 3:1. Wieczorem odbyła się zabawa taneczne przy dźwiękach zespołu muzycznego „Czemu nie”.

Niedzielna uroczystość rozpoczęła się od Turnieju Jubileuszowego o Puchar Prezesa LKS Orzeł Łękawica oraz mszy św. w Kościele Parafialnym w Łękawicy. Podczas głównych obchodów wręczone zostały odznaczenia, wyróżnienia i nagrody. Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej uhonorowani zostali: brązowymi Marek Mieszczak i Krzysztof Świniański; srebrnymi Władysław Bukowczan i Bogusław Przeworczyk oraz złotą Krzysztof Pielesz. LKS „Orzeł” w Łękawicy uhonorował ponad 50 członków Klubu, którzy przyczynili się do tworzenia historii Orła, wręczając im pamiątkowe medale Zasłużony dla LKS „Orzeł” w Łękawicy. Od godziny 10.00 dla najmłodszych uczestników została przygotowana Akcja Lato Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W piłkarskim miasteczku dzieci mogły skorzystać z dmuchanego boiska oraz strefy rozrywki, gdzie mogły malować, rysować, puszczać wielkie mydlane bańki, budować z wielkich klocków lego, rzucać do celu czy grać w piłkarzyki.