Sport

W dniach 12-13.06.2021r. na torach łuczniczych LKS „Łucznik-Żywiec” odbyła się III Runda Pucharu Polski Seniorów i III Runda rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski w Ekstraklasie Kobiet i Mężczyzn.

W zawodach w Żywcu uczestniczyło łącznie 135 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Wśród kobiet w 2 dniowych zmaganiach
w strzelaniu konkurencji olimpijskiej 2x70m i w pojedynkach indywidualnych w ogólnym rankingu zwyciężyła Sylwia Zyzańska z Łucznika zdobywając 25 pkt. przed Mileną Olszewską – Start Gorzów Wlkp. – 23pkt., Wioletą Myszor z Łucznika – 22 pkt.,
Natalią Leśniak z Łucznika – 15 pkt.. 9 miejsce zajęła Rząsa Joanna, 10 m-ce Bargiel Joanna – jeszcze juniorka młodsza i najlepsza polska zawodniczka na Pucharze Europy Juniorów
w Słowenii w dniach 17-22.05.2021. 11 miejsce – Tomaszewicz Kinga, 12 m-ce –
Płaza Klaudia, 16 m-ce – Grzymek Zuzanna, 18 m-ce – Hankus Julita, wszystkie z Łucznika.

Mężczyźni: 1 m-ce Kasprowski Oskar – Łucznik – 30pkt. – wygrał zdecydowanie sobotnie strzelanie kwalifikacji 2x 70m i wszystkie pojedynki indywidualne w niedzielę stąd uzyskał 2x po 15pkt. za 1 miejsca i wygrał łącznie w rankingu Pucharu Polski, 2 m-ce kolega klubowy jeszcze junior Filip Łazowski, 8 m-ce Śliwka Grzegorz – II-gi V-ce Mistrz Świata Seniorów z roku 2005 z Madrytu, 11 m-ce junior Konrad Kupczak z Łucznika.

W Pucharze Polski Juniorek wygrała Tomaszewicz Kinga – Łucznik w konkurencji 2x70m – 613pkt., 2 m-ce Stach Martyna – Czarna Strzała Bytom – 601pkt, 3 m-ce Bączyk Zuzanna –Marymont Warszawa – 600pkt., 4 m-ce Płaza Klaudia – Łucznik – 592pkt., 7 m-ce Hankus Oliwia – 581pkt., 9 m-ce Jurasz Karolina – 574pkt., 13 m-ce Wider Aleksandra – 559pkt.,
15 m-ce Czaja Julia – 553pkt, wszystkie z Łucznika.

Puchar Polski Juniorów – 1 m-ce Łazowski Filip – Łucznik – 637pkt, Neścior Andrzej – Talent Wrocław – 635pkt., 3 m-ce Chojecki Miłosz – Unia Pielgrzymka – 635pkt., 7 m-ce Kupczak Konrad – 618pkt., 8 m-ce Wojtala Adam – 615pkt., 10 m-ce Hudyma Bogdan – 597pkt. – wszyscy z Łucznika.

Strzelania drużynowe kobiet i mężczyzn kończyły się w strugach deszczu.

Ekstraklasa Mężczyzn – najlepsze drużyny:
1 m-ce – Łucznik Żywiec w składzie: Kasprowski Oskar, Łazowski Filip, Śliwka Grzegorz, Wojtala Adam – 1905pkt.