Sport

Łuczniczki i łucznicy żywieckiego Łucznika i stołecznego Marymontu zdominowali Mistrzostwa Polski Seniorów rozegrane na stadionie lekkoatletycznym i rugby przy  al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku w dniach 1-4.07.2021r.

Na pięć tytułów Mistrza Polski możliwych do zdobycie Łucznik Żywiec zdobył 3 a  Marymont Warszawa 2. Łucznik zwyciężył w konkurencji indywidulanej i zespołowej wśród kobiet oraz w konkurencji par mieszanych – mikście, a Marymont zwyciężył w konkurencji indywidualnej i zespołowej wśród mężczyzn. Głównym organizatorem zawodów promocyjnych w woj. Pomorskim był LKS Łucznik Żywiec na 2 tygodnie przed wyjazdem Sylwii Zyzańskiej i Sławomira Napłoszka do Tokio. Zawody rozegrano w konkurencji olimpijskiej 2x70m w dniu 2.07.2021, w dniu 3.07.2021 w konkurencji olimpijskiej zespołowej oraz w konkurencji olimpijskiej par mieszanych – mikście.

Mistrzami Polski z Łucznika zostali: Sylwia Zyzańska po wygraniu pojedynku finałowego z ubiegłoroczną Mistrzynią Polski Magdaleną Śmiałkowską ze Społem Łódź wynikiem w setach 6 do 0 pkt. Brązowy medal zdobyła Natalia Leśniak, 7 lokatę wywalczyła Joanna Rząsa a 8 miejsce Wioleta Myszor. W konkurencji mikstów zwyciężyła w finale Wioleta Myszor i Oskar Kasprowski wygrywając z Łucznikiem Żywiec III – Natalia Leśniak i Jakub Bąk wynikiem 5 do 1 w setach. Brązowy medal zdobył Łucznik Żywiec II – Sylwia Zyzańska, Filip Łazowski. W konkurencji zespołowej wygrał Łucznik Żywiec w składzie: Sylwia Zyzańśka, Wioleta Myszor, Natalia Leśniak po wygranym pojedynku w finale zespołem MLKS Mazowsze Teresin wynikiem 6 do 0pkt. Brązowy medal zdobył Łucznik Żywiec II w składzie Joanna Rząsa, Kinga Tomaszewicz, Klaudia Płaza, Aleksandra Wider.

Złote medale dla Marymontu zdobyli: Piotr Starzycki i zespół mężczyzn w składzie:
Piotr Starzycki, Sławomir Napłoszek, Ludwik Pietrusiński, Kacper Sierakowski. Tytuł II-gich V-ce Mistrzów Polski zdobył Łucznik Żywiec: Oskar Kasprowski, Filip Łazowski, Jakub Bąk i Michał Rytlewski. Brązowy medal indywidualnie zdobył żywczanin Oskar Kasprowski.

W klasyfikacji medalowej LXXXV MPS w Gdańsku wygrał:

1. Łucznik Żywiec – 3 złote, 1 srebrny, 5 brązowe
  2. Marymont Warszawa – 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowy
  3. GLKS Zryw Dobrcz – 1 srebrny, 2 brązowy
  4. MLKS Mazowsze Teresin – 1 srebrny
  5. MLKS Czarna Strzała Bytom – 1 brązowy

Zawodniczki Łucznika Żywiec – Sylwia Zyzańska, Wioleta Myszor i Natalia Leśniak reprezentują na zawodach jednocześnie sportową grupę wojskową Ministerstwa Obrony Narodowej z siedzibą w Poznaniu stąd zawodniczki występują w ceremonii dekoracji zwycięzców w mundurach wojskowych.

Autor: Prezes i trener LKS „Łucznik-Żywiec” Jan Lach