Odmulanie Jeziora Żywieckiego. Powstanie wyspa na zbiorniku
Jezioro Żywieckie to jedna z największych atrakcji w powiecie żywieckim. Zbiornik posiada również ogromny potencjał, który obecnie wykorzystywany jest w niewielkim stopniu. Powodem jest szereg czynników, jak m.in. brak infrastruktury. W przeciągu najbliższych lat ten stan rzeczy ma ulec zmianie i w przeciągu 10 lat Jezioro Żywieckie stanie się miejscem wyjątkowym, zaś na jego środku powstanie wyspa!
Ujarzmianie rzeki Soły, czyli jak powstawało Jezioro ŻywieckieOd blisko 60-ciu lat Jezioro Żywieckie wypełnia dolinę Soły, stanowiąc wizytówkę naszego regionu. Dzisiaj przypominamy, jak powstawało „żywieckie morze”, jak przebiegała budowa. Wspomnimy także o samej uroczystości otwarcia zapory, która się odbyła… pod koniec 1967 roku.
