Wierchy zagrają u Pani Ziemi Żywieckiej!
W każdą 3. niedzielę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej, Pani Ziemi Żywieckiej o godzinie 9.00 odbywają się Msze św. „Góralskie”, czyli w oprawie góralskiej.
Tradycja tych mszy rozpoczęła się 17 stycznia 2015 roku. Oprawa – trombity, stroje regionalne i góralskie śpiewanie sprawia, że wydarzenie to robi niesamowite wrażenie. Jak zauważył Tomasz Terteka – cykliczne nabożeństwa u stóp Matki Bożej, Pani Ziemi Żywieckiej jeszcze bardziej jednoczą górali z terenu całej Żywiecczyzny. Natomiast turyści, pielgrzymi, którzy coraz liczniej odwiedzają Rychwałd, mają niezwykłą okazję zobaczyć, usłyszeć folklor górali z różnych zakątków Żywiecczyzny.
21 maja o godzinie 9.00 w sanktuarium w Rychwałdzie odprawiona zostanie Msza święta w oprawie góralskiej. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Wierchy im. Józefa Szczotki z Milówki.
Przeczytaj także

Spotkanie autorskie z Pawłem Gołuchem w Ślemieniu
16.05.2025 23:28
Gminny Dzień Dziecka w Ujsołach
16.05.2025 23:17
Obchody 25-lecia Jubileuszowego Krzyża na Bendoszce podczas XVI Rajdu Szlakami Papieskimi w Worku Raczańskim
16.05.2025 23:01
Wyjątkowy spektakl Teatru K – “Matkisyn”
16.05.2025 10:08
Wypadek w Łodygowicach: motocyklista poważnie ranny po zderzeniu z samochodem
16.05.2025 06:04