Najnowsze

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 34-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, którego krzywy tor jazdy samochodu zauważył inny kierowca.

Nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z ruchu

W żywieckiej konkatedrze poświęcono sztandar LO im. M. Kopernika

„Bóg ma swoje wspaniałe plany, do których nas zaprasza, niejednokrotnie biednych, zagubionych i zniechęconych ludzi” – podkreślił 24 września bp Roman Pindel w konkatedrze w Żywcu podczas Mszy św. z poświęceniem sztandaru dla zasłużonego żywieckiego LO im. M. Kopernika. Hierarcha nawiązał jednocześnie do słów starotestamentowego proroka Aggeusza wzywającego do odwagi i wysiłku przy odbudowie świątyni jerozolimskiej.

W żywieckiej konkatedrze poświęcono sztandar LO im. M. Kopernika

Seniorzy nie dali się nabrać

Liczne działania, kampanie i spotkania profilaktyczne żywieckich policjantów z seniorami przynoszą efekty. Dzięki wiedzy jaką przekazują im stróże prawa, seniorzy wiedzą, jak się zachować i nie nabierają się na historie opowiadane przez fałszywych krewnych. Kilka dni temu, oszuści ponownie próbowali wyłudzić duże sumy pieniędzy, jednak seniorzy wiedzieli co robić.

Seniorzy nie dali się nabrać

Konferencja INTERREG w Ujsołach

22 września 2021 roku w Geo-Parku Glinka Ujsołach odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu " Kompleksowa ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego bezpośrednio w regionach przygranicznych PL-SK" realizowanego w ramach programu Programu Współpracy Transgranicznej Interreg Polska - Słowacja 2014-2020. 

Konferencja INTERREG w Ujsołach

Srebrni księża jubilaci

Sześciu księży bielsko-żywieckich i dziesięciu z archidiecezji krakowskiej, którzy w 1996 roku zostali prezbiterami, dziękowało 21 września 2021 r. w bielskiej katedrze za ćwierćwiecze swego kapłaństwa. W katedralnej świątyni Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel, który przekazał każdemu ze srebrnych jubilatów pamiątkowe dyplomy i tuby z życzeniami. Udzielił na koniec uroczystego błogosławieństwa.

Srebrni księża jubilaci
Image