Nestor sztuki ludowej ukończył 98 lat!
Nadleśnictwo Jeleśnia informuje, że w leśnictwie Koszarawa Cicha na szlaku turystycznym zielonym występują czasowe utrudnienia w związku z trwającymi pracami gospodarczymi.
Strażacy z OSP Milówka zostali wezwani do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który prowadził RKO przechodnia.
Stowarzyszenie Kolej Beskidzka z okazji remontu linii nr 97 Żywiec - Sucha Beskidzka organizuje specjalne przejazdy pociągiem retro!
Wczoraj 26.02.2024 około godziny  19:44 strażacy zostali wezwani do pożaru budynku gospodarczego. 
Gmina Węgierska Górka uzyskała dofinansowanie w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Wniosek złożony na zadanie pn. „Renowacja XVI w. zabytkowego kościoła Św. Katarzyny w Cięcinie” został pozytywnie zweryfikowany i zyskał wsparcie finansowe w kwocie 440 000,00 zł. Obecnie trwają intensywne prace.
Jakiś czas temu informowaliśmy o tym, że na ścieżce pieszo-rowerowej w Żywcu doszło do aktu wandalizmu. Mężczyźni zostali złapani przez jednego ze Strażników Miejskich. Teraz czeka ich proces. 
Od 1 maja 2022 roku w gminie Lipowa stacjonuje wyjazdowy zespół ratownictwa medycznego. Z roku na rok zwiększa się liczba wyjazdów do potrzebujących na terenie gminy Lipowa. 
W dniu wczorajszym w wieku 74 lat odszedł od nas na Służbę do św. Floriana Druh OSP Bystra Żywiecka Michał Habdas.
Z przykrością informujemy, że zmarł niezwykle zasłużony dla Gminy Jeleśnia świadek historii - Jan Suchoń.
Kino Janosik wprowadza udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Wszystko dzięki dotacji w wysokości 50 tys. zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ostatni weekend pojawiło się na przystanku w dolnej Lipowej składowisko zużytych opon. Z tego co udało się ustalić  jest to inicjatywa osób, które w ten sposób wyrażają swoje niezadowolenie z gospodarki odpadami na terenie gminy Lipowa.