BATI SPORT MTB School oraz gmina Lipowa zapraszają dzieci w wieku 2-3 oraz 4-5lat do udziału w zabawie rowerowej na małym torze Pumptrack w Twardorzeczce, która odbędzie się w sobotę 30 września o 11.00 przy Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce gm. Lipowa.
Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, dzięki wnikliwie prowadzonym czynnościom wyjaśniającym ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój na 16-latku. Pokrzywdzony stracił buty sportowe. Napastnikowi grozi kara nawet do 12 lat za kratkami.
29.09.br (tj. piątek) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Brackiej 51 będzie czynny krócej. 
Porzucane odpady i dzikie wysypiska w powiecie żywieckim to niestety wciąż aktualny problem w wielu gminach. Kilka dni temu na naszą redakcyjną skrzynkę przyszedł list, w którym jedna z mieszkanek gminy Czernichów opisuje problem porzucania odpadów przy jednej z ulic.
Minęły dokładnie 3 lata od czasu uruchomienia nowego Szpitala Żywiec.
26 września br. w Milówce około godziny 16.00 doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. 
Wiele dzieci marzy o tym, aby być policjantem. Zabezpieczać ślady na miejscu przestępstwa, być przewodnikiem psa czy też ścigać piratów drogowych to marzenia, które mogą się spełnić. Przekonali się o tym milusińscy, których odwiedzili żywieccy policjanci. W czasie wizyty stróże prawa opowiedzieli im o swojej pracy i zaprezentowali policyjne wyposażenie. Dzięki temu dzieci mogły zobaczyć, jak to jest być policjantem.
  Zatrzymany przez suskich policjantów do kontroli kierowca Scanii, posługiwał się kartą czasu pracy innego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Kontrola zakończyła się ukaraniem go mandatem karnym oraz dodatkową dokumentacją, celem objęcia postępowaniem, przedsiębiorstwo realizujące transport.
23 września odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola nr 10 po kompleksowym remoncie i termomodernizacji oraz nowo powstałego Żłobka Miejskiego nr 2 w Żywcu.
Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje o utrudnieniach związanych z remontem drogi powiatowej nr 1478S w miejscowości Żywiec ul. Sporyska.
Pomimo niesprzyjającej pogody zawodnicy stanęli na linii startu by uczcić pamięć męczennika z Łękawicy.
Po trwającym przez całe wakacje remoncie, Orla Perć jest ponownie dostępna dla turystów.