Według wstępnych planów lodowisko w Żywcu miało zostać otwarte 6 grudnia br. Niestety w związku z panującymi temperaturami otwarcie zostało przeniesione. 
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizujące opracowanie Studium Wykonalności dla linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice-Dziedzice – Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń (granica państwa) zaprasza na konsultacje społeczne w dniu 14 grudnia 2022 r. o godzinie 10:00 oraz 13:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatu Żywieckiego.
Miejskie Centrum Kultury w Żywcu oraz Stowarzyszenie „Futrzany Los” organizują po raz kolejny zbiórkę publiczną na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żywcu (zbiórka publiczna nr 2022/1321/KS – „Pomoc dla schroniska".
Publikujemy informację na temat prowadzonej "Akcji Zima" w gminie Gilowice. 
To hasło spotu profilaktycznego, zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej komendy Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Spot adresowany jest do kierowców z zamiarem uświadomienia im, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje zachowanie i decyzje, jakie podejmuje. Z okazji Mikołajek wszystkim kierowcom życzymy podejmowania tylko tych słusznych decyzji!
IMGW wydało dla naszego regionu ostrzeżenie przed opadami marznącymi. 
Dzięki odpowiedniej reakcji mieszkańca oraz zdecydowanemu działaniu policjanta z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce, uratowano 78-latkę, w domu której włączył się czujnik tlenku węgla. Pamiętajmy, czad to tak zwany cichy zabójca i rokrocznie zbiera swoje tragiczne żniwo. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich.
Atrakcji związanych z Mikołajkami w naszym mieście dzisiaj nie zabraknie. Dzisiaj także rozbłyśnie choinka na żywieckim Rynku!
W weekend ratownicy GOPR udzialali pomocy w 7 zdarzeniach.
5 grudnia br. około godziny 21.00 doszło zadymienia klatki schodowej w bloku na osiedlu 700-lecia. 
Od kilku dni poranne mgły mogą przysparzać kierowcom wiele problemów. Pamiętajmy zatem żeby bez względu na długość trasy jaką mamy do pokonania, przed wyruszeniem zadbać o przejrzystość szyb, prawidłowe ustawienie świateł i funkcjonowanie wycieraczek. Nie zapomnijmy także podczas jazdy dostosować prędkości do warunków panujących na drodze. Jadąc we mgle po mokrej nawierzchni, ostre hamowanie może być bardzo niebezpieczne.
Planowane przerwy w dostawie energii elektryczne dla powiatu żywieckiego.