16.07.2024 o godzinie 13:04, dyspozytor Numeru Alarmowego Beskidzkiego WOPR przyjął zgłoszenie od obsługi wypożyczalni o wywróconym kajaku i 2 osobach w wodzie.
W sezonie letnim dochodzi do wielu zdarzeń z udziałem motocyklistów.Do jednego z nich doszło w tym tygodniu w Ślemieniu.
28 lipca odbędą się wybory uzupełniające do rad gmin Milówka i Rajcza.
Zakład Gospodarki Komunalnej w Jeleśni poszukuje pracowników.
W sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Jacek Stelmach, w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu nadkomisarz dr Izabeli Boczarskiej, wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.
W związku z planowanymi pracami remontowymi na sieci wodociągowej Spółka Eco Team Service informuje o możliwych przerwach w dostawie wody w Łodygowicach.
Została przywrócona drożność na ścieżce pieszo rowerowej w okolicy ośrodka "U Rumcajsa".
W tym roku ZSM-E w Żywcu może pochwalić się bardzo wysokim wynikiem zdawalności najtrudniejszego przedmiotu maturalnego, jakim jest matematyka.
Utrudnienia na kilku liniach komunikacyjnych.
Policjanci z żywieckiej komendy ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj w Soli Kiczorze. Pomimo prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji, zmarł 61-letni kierowca opla. Na miejscu przez kilka godzin pracowały wszystkie służby, obecny był również prokurator.
IMGW wydało dwa ostrzeżenie dla naszego powiatu. 
Podróżni znów pojadą pociągiem z Bielska-Białej do Skoczowa. Żeby przywrócić połączenia pasażerskie na tej linii, najpierw trzeba ją zaprojektować, a potem odbudować. Pierwszy etap staje się faktem – podpisaliśmy wartą 9,7 mln zł umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej. Zadanie realizujemy z Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej + do 2029 r.