Najnowsze

Rezerwat Grapa posprzątany!

W sobotę 10 kwietnia odbyła się kolejna edycja "Śmieciobrania" na terenie rezerwatu Grapa w Żywcu. Cieszy fakt, że wielu ludzi stara się o to, by w Mieście Żywiec było czysto, smuci niestety i to, że wciąż w świadomosci niektórych osób dominuje przekonanie, że śmieci można zostawiać w miejscach, w których nie powinny się one znaleźć.

Rezerwat Grapa posprzątany!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną Rada Ministrów podjęła decyzję o wydłużeniu o kolejne dwa tygodnie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Oznacza to, że będzie on przysługiwał do 25 kwietnia br. – informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony

Cięcina: będzie łatwiej trafić do celu

W miejscowości Cięcina w Gminie Węgierska Górka  zostały zamontowane tablice z nazwami ulic. Dotychczas spora część kierowców miała problemy z dotarciem do celu, gdyż stare tablice były zniszczone.

Brak nazewnictwa ulic był jeszcze do niedawna dużym problemem w powiecie żywieckim. Brak nazw ulic i oznaczenie domów wyłącznie numerami przysparzało wielu problemów ze znalezieniem celu, zwłaszcza osobom spoza regionu. Od kilku lat zdecydowana większosć gmin na Żywiecczyźnie wprowadziła nazewnictwo ulic. Niestety nie wszędzie tablice były zamontowane w widoczny sposób. Również w wielu miejscach tabliczki były zniczczone lub uszkodzone przez warunki atmosferyczne. Przykładem jest miejscowość Cięcina. 

O montaż nowych tablic wnioskował radny Rady Gminy Węgierska Górka - Jakub Howaniec. W miejsce starych, uszkodzonych lub mało widocznych zostały zainstalowane nowe i przejrzyste tablice.

Cięcina: będzie łatwiej trafić do celu
Image