Najnowsze

Szereg środków zapobiegawczych dla sprawcy przemocy

Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Mężczyzna pobił swojego ojca i uderzył matkę. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec niego szeregu środków zapobiegawczych, a prokurator przychylił się do tego wniosku. Za popełnione przestępstwa 40-latek w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Szereg środków zapobiegawczych dla sprawcy przemocy

Zatrzymany po pościgu

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 25-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który kierując seatem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowego. Po zatrzymaniu przez policjantów z żywieckiej drogówki wyjaśniły się powody jego ucieczki.

Zatrzymany po pościgu

Policyjny nakaz opuszczenia mieszkania

Policyjny nakaz opuszczenia mieszkania otrzymał 45-letni mieszkaniec Żywca. Mężczyzna, pomimo prowadzonej wcześniej, w stosunku do niego, procedury niebieskiej karty, nie zmienił swojego zachowania i nadal groził oraz stosował przemoc wobec swojej żony. Dzięki uprawnieniom nadanym policjantom w listopadzie ubiegłego roku, mężczyzna został odseparowany od domowników.

Policyjny nakaz opuszczenia mieszkania

Doposażenie placu zabaw w Słotwinie

Zadanie pn.: "Remont istniejącego placu zabaw w Sołectwie Słotwina poprzez likwidację starych i zakup nowych urządzeń oraz doposażenie placu w nowe elementy typu "fitness" (w tym dwa integracyjne) i wykonanie oświetlenia ." zostało zrealizowanie w ramach pomocy jaką otrzymała Gmina Lipowa ze środków Województwa Śląskiego w związku z udziałem w Marszałkowskim Konkursie „Inicjatywa Sołecka” w 2021r.

Doposażenie placu zabaw w Słotwinie

Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ujsołach

17.10.2021r. w budynku remizy OSP Ujsoły odbył się Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ujsołach, którego celem było podsumowanie i dokonanie oceny minionej kadencji ustępującego Zarządu i Komisji Rewizyjnej, oraz wybór nowego Zarządu oddziału gminnego oraz Komisji Rewizyjnej na lata 2021-2026.

Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Ujsołach
Image