Apel o bezpieczny wypoczynek nad wodą

Apel o bezpieczny wypoczynek nad wodą
Wydarzenia Odsłony: 325

Piękna pogoda i kilka dni wolnych sprzyjały odpoczynkowi nad wodą. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali policyjny motorowodniacy. Jednak o bezpieczeństwie swoim i bliskich powinien pamiętać każdy z nas, bowiem nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia. Niestety, policjanci pełniący służbę na wodzie już spotkali się z pierwszymi nierozsądnymi zachowaniami.

Policyjni motorowodniacy pełniący służbę na Jeziorze Międzybrodzkim, trzykrotnie interweniowali wobec miłośników wodnych kąpieli, którzy korzystali z rowerów wodnych będąc w stanie po użyciu alkoholu.

Tuż przed 14.00 policjanci podpłynęli do 21-latki, która wspólnie z 18-latkiem korzystała z rowerku wodnego. Oboje byli w stanie po użyciu alkoholu. Kilka godzin później 20-latek pływał rowerkiem wodnym również będąc w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy za załamanie prawa otrzymali mandaty.

Tym razem, na szczęście, nie doszło do tragedii. Pamiętajmy jednak, że woda, oprócz ochłody i wspaniałej zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Najmniejszy błąd, czy nieodpowiedzialne zachowanie, może nas kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

W większości przypadków główną przyczyną utonięć jest nieprzestrzeganie obowiązujących zasad i lekceważące podejście do własnego bezpieczeństwa. Często przyczyna tkwi również w nieodpowiedzialnej opiece nad dziećmi, ryzykownym zachowaniu osób dorosłych i ogólnie pojętym braku wyobraźni. Niestety, często takim zachowaniom towarzyszy alkohol i inne substancje odurzające.

Pamiętaj!

Wypoczywając nad wodą, zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. W razie zagrożenia niezwłocznie wzywamy pomoc.

Zdjęcie: Pixabay

Drukuj