Wydarzenia

Wakacje to czas wypoczynku oraz rekreacji. Wielu z nas będzie odpoczywać korzystając z uroków wodnych kąpieli. O to, by były one bezpieczne, dbają żywieccy policjanci, którzy wspólnie ze strażakami z OSP w Międzybrodziu Żywieckim uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą. W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń.


Policjanci z Żywca wspólnie ze strażakami ochotnikami z Międzybrodzia Żywieckiego zorganizowali spotkanie z młodzieżą wypoczywającą nad Jeziorem Międzybrodzkim. W czasie spotkania koloniści zdobywali wiedzę dotycząca tego, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, w górach czy też spędzając wakacje w mieście. Dzięki pokazowi przeprowadzonemu przez strażaków ochotników poznali również podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wśród uczestników spotkanie policjanci rozdali ulotki, w których streszczone zostały wszystkie informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września br. Akcja została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo TUTAJ. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!