Wydarzenia

Okazuje się, że ta prosta zasada wciąż nie dla wszystkich kierowców jest jasna. Mimo apeli policjantów oraz licznych akcji społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Tym razem 34-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, kierował vw, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dalszą jazdę udaremnili mu policjanci z Łodygowic.


W piątek około 15.00, w Lipowej na ul. Lipowskiej policjanci z Łodygowic, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw 34-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Pamiętajmy, że alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przypominamy, że wyjeżdżając na drogę bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.