Wydarzenia

Ogłoszony dzisiaj lockdown ma obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia. Jak zatem będą wyglądały Święta Wielkanocne? Czy kościoły będą otwarte?

Od 20 marca w całym kraju będzie obowiązywał lockdown. Czy zostanie zatem wprowadzony zakaz przemieszczania się przez Święta Wielkanocne? Jak poinformował Adam Niedzielski: Jeśli sytuacja jeszcze się pogorszy, to będziemy się nad tym zastanawiać . 
Co zatem z funkcjonowaniem kościołów? Do świąt pozostały niecałe trzy tygodnie, dlatego też podczas dzisiejszej konferencji Niedzielski był pytany o zmiany dotyczące kościołów. Jak potwierdził minister, rząd nie przewiduje zmian zasad w funkcjonowaniu kościołów. 1 osoba na 15 metrów kwadratowych - takie mamy obostrzenie dla kościołów w całym kraju – jak podkreślił. 
Na rządowych stronach pojawił się także apel o ograniczenie aktywności podczas nadchodzących świąt:
Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę

W związku z nadchodzącymi świętami, rząd nie planuje dodatkowego ograniczenia w ilości osób przebywających w kościołach. 

Zdjęcie: Dario Film