Wydarzenia

Michalinka, to córką żywieckiego policjanta. Jest wesołą i pełną życia dziewczynką - najmłodszą z trójki rodzeństwa. Gdy miała dwa latka zdiagnozowano u niej afazję motoryczną. Od tego czasu dziewczynka dzielnie walczy o swoje dzieciństwo. Niestety, sprzęt potrzebny do ćwiczeń i wizyty u specjalistów są bardzo kosztowne. Dlatego Michalinka z całego serca prosi o pomoc - podaruj jej swój 1%.

Michalinka do 14 miesiąca życia rozwijała się prawidłowo. Niestety, po tym czasie dwa razy trafiła do szpitala. Najpierw z podejrzeniem sepsy, później w wyniku wypadku, podczas którego uległa poparzeniu. Po tych zdarzeniach przestała mówić, pojawiły się napady lęku i histerii. Straciła radość i ciekawość świata. Kiedy miała dwa lata, została objęta terapią psychologiczną i logopedyczną, ale postępy w mowie były bardzo wolne, a napady histerii i lęku wciąż się powtarzały. Wkrótce u Michalinki zdiagnozowano afazję motoryczną, czyli zespół objawów świadczących o złym działaniu lewej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za mowę, koncentrację i pamięć. Nie wiadomo co ją spowodowało.

Michalina nie mówi jak rówieśnicy. Wypowiadane przez nią zdania są niegramatyczne, słowa zniekształcone, często jej mowa jest niezrozumiała dla otoczenia. Ma trudności z zapamiętywaniem wszelkich nazw, czy imion. Trudności w wyrażeniu tego co czuje sprawiają, że w nowych dla siebie sytuacjach wpada w panikę. Dodatkowo zdiagnozowane u Michalinki zaburzenia napięcia mięśniowego oraz integracji sensorycznej generują dodatkowe problemy z koncentracją, panowaniem nad emocjami i nadruchliwość. Michalinka jest pod stałą opieką logopedy, psychologa, neurologa, audiologa, fizjoterapeuty i terapeuty integracji sensorycznej. Dzięki intensywnie prowadzonej terapii, napady lęku i histerii są coraz rzadsze, a mowa bardziej składna i wyraźniejsza. Ale przed dziewczynką i jej rodzicami jeszcze dużo pracy. Michalinka ma szansę dogonić rówieśników i w pełni rozwijać się jak inne, zdrowe dzieci. Dlatego wspólnie ze swoimi rodzicami, z całego serduszka prosi o wsparcie finansowe po to, aby mogła dalej kontynuować leczenie.

Zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogą przekazać swój 1% z rozliczenia podatkowego bądź wpłacić darowiznę na leczenie Michalinki.

Aby przekazać 1% podatku, w formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 0000037904.

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podać: 37101 Górowicz Michalina.

Michalinie można również pomóc, wpłacając dowolną kwotę na subkonto podopiecznego fundacji FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, tytułem: 37101 Górowicz Michalina darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Numer rachunku 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994.

Darowizny można też wpłacać online przez stronę:

https://dzieciom.pl/podopieczni/37101

Zdjęcie: Fundacja Pomocy Dzieciom