Duża ilość zdarzeń drogowych na drogach Żywiecczyzny

Duża ilość zdarzeń drogowych na drogach Żywiecczyzny

W ostatnich dniach na drogach Żywiecczyzny doszło do dużej ilości zdarzeń drogowych, zarówno kolizji, jak i wypadków. Kolejny raz apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Intensywne opady deszczu ograniczają widoczność oraz wydłużają drogę hamowania, wszystko to powoduje, że warunki drogowe stają się trudne, co wymaga od kierowcy jeszcze większej koncentracji i uwagi.

W poniedziałek około 7.45 w Rycerce Górnej, kierująca seatem 37-latka, na łuku drogi nie zachowała środków ostrożności i zderzyła się czołowo z jadącym prawidłowo fiatem, którym kierował 29-latek. Z kolei około 9.40 w Łękawicy na ul. Żywieckiej kierujący toyotą 23-latek nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, zjechał na pobocze i uderzył w barierę energochłonną. Wczoraj w Lalikach około 20.30 52-latek kierując peugeotem również nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i na zakręcie wypadł z drogi i uderzył w barierę energochłonną. Jak ustalili policjanci kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. To tylko kilka ze zdarzeń drogowych do których doszło w ostatnich dniach na Żywiecczyźnie.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą i przypominamy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, pozwoli nam do bezpiecznie dotrzeć do celu.


Drukuj   E-mail