Dzisiaj operacja w USA 7-letniej Mai z Gilowic

Dzisiaj operacja w USA 7-letniej Mai z Gilowic

7-letnia Maja Ormaniec z Gilowic dla której w ostatnim czasie organizowana była zbiórka, wyruszyła 7 lutego do Stanów Zjednoczonych, gdzie czeka ją operacja. Wyjazd udał się dzięki hojności darczyńców.


7 lutego br. Maja wraz z mamą oraz babcią wyruszyły do Stanów Zjednoczonych, gdzie dzisiaj 23 lutego czeka ją operacja. Przypomnijmy, że Maja cierpi na rzadką chorobę genetyczną związana z wrodzoną łamliwością kości. Dzięki hojności darczyńców udało się zebrać ponad 500 tysięcy złotych.


Jak informowała końcem stycznia dziewczynka na profilu FB Waleczna Maja:

Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ udało się zakończyć zbiórkę z paseczkiem zapełnionym na zielono. Hurrraaaa!!! Już w następną niedzielę razem z mamą i babcią wyruszymy z Warszawy do USA na leczenie. Już nie mogę się doczekać. Tymczasem już od kilku dni jestem w szpitalu w Krakowie. Zaczęłam przygotowania do operacji kręgosłupa, która czeka mnie w Wilmington w USA. Mam codziennie podawaną kroplówkę z lekiem, który ma zwiększyć mineralizację w moich kościach by po operacji kręgosłupa wszystko szybciej się goiło. Kroplówka kapie aż 4 godziny, to najdłuższe 4 godziny jakie można sobie wyobrazić. Na szczęście już jutro wracam do domu i powoli zaczniemy pakowanie.

Zdjęcie: FB Waleczna Maja


Drukuj   E-mail