Intensywny tydzień ratowników GOPR

Intensywny tydzień ratowników GOPR

W minionym tygodniu na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR ratownicy interweniowali w 23 wypadkach (w weekend 18 zdarzeń). Na pomoc wyruszali dyżurni z Centralnej Stacji Ratunkowej, Markowych Szczawin, Hali Skrzyczeńskiej, Leskowca, Przysłopu pod Baranią Górą oraz ratownicy biorący udział w wyprawach poszukiwawczych.

 Doszło do kilku poważnych wypadków turystycznych, m.in.: ukąszenie przez żmiję 12-letniego dziecka na szlaku pomiędzy Dębowcem a Szyndzielnią, uraz głowy 5-latka w rej. Hali Skrzyczeńskiej oraz bolesne złamanie kości podudzia u turystki schodzącej z Kołowrotu w stronę dolnej stacji Kolei Linowej Szyndzielnia.
 Ratownicy wyjeżdżali do kilkunastu wypadków rowerowych, w tym do urazu klatki piersiowej rowerzysty na trasie RockNRolla, otwartego złamania kończyny górnej na trasie SahAira czy urazu wielonarządowego pod Baranią Górą.
 Prowadzili również 3 wyprawy ratunkowo-poszukiwawcze, w których wzięło udział ponad 100 osób: zaginięcie w rej. Skawicy (szczegóły w niedawnym poście), Babiej Góry oraz Gomułki (rejon Zwardonia). Wszystkie zakończyły się odnalezieniem w terenie zabudowanym. Żadna z poszukiwanych osób nie miała ze sobą telefonu komórkowego.


Drukuj   E-mail