Klub Konfederacji Żywiec wyraził sprzeciw wobec „ustawy covidovej”

Klub Konfederacji Żywiec wyraził sprzeciw wobec „ustawy covidovej”

Członkowie Konfederacji z całej Polski wyrazili w ostatnich dniach sprzeciw wobec projektu nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem zagrożenia koronawirusem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Z apelem o odrzucenie ustawy zwrócili się również przedstawiciele żywieckiego Klubu Konfederacji.

Zdaniem Konfederatów przepisy tzw „ustawy covidowej” mogą zapewnić bezkarność urzędnikom oraz centralnej władzy. Przedstawiciele Klubu Konfederacja Żywiec przekazali 14 września na ręce posła PiS Kazimierza Matusznego pismo wyrażające ich sprzeciw wobec wspomnianych działań.

"Dziś wręczyliśmy posłowi Matusznemu z PiS apel o odrzucenie skandalicznej ustawy, która zapewnia całkowitą bezkarność urzędnikom, którzy łamali i łamią prawo w czasie pandemii COVID. Panie pośle Matuszny apelujemy o minimum uczciwości i zagłosowanie przeciw tej ustawie!
Niestety, ale skandaliczne przepisy PiS o bezkarności urzędników w walce z Covid-19 wracają! Wiemy, że rządzący będą chcieli je uchwalić już na najbliższym posiedzeniu Sejmu 16-17 września (środa-czwartek). Dlatego Konfederacja działa na pełnych obrotach i już jutro nasze Kluby Konfederacji w całej Polsce protestować będą przeciwko tym bandyckim przepisom!
Nasi działacze m.in. odwiedzą biura poselskie (przede wszystkim posłów PiS-u, ale również pozostałych partii sejmowych), by przedstawić konkretne argumenty przeciwko tej ustawie i namawiać do głosowania za jej odrzuceniem. Z całą mocą walczymy o odrzucenie tego projektu, a nasi posłowie, podczas posiedzenia Sejmu, zrobią co w ich mocy, by raz jeszcze zablokować haniebne przepisy legalizujące łamanie prawa przez urzędników!
Pod pretekstem walki z COVID-19 władza chce wprowadzić swoją całkowitą bezkarność i maksymalnie ograniczać nam swobody obywatelskie. Czują się całkowicie bezkarni a teraz tę bezkarność chcą jeszcze uchwalić jako obowiązujące i chroniące ich prawo. Nasza Konfederacja NIGDY nie zgodzi się na przyjęcie tak skandalicznych zapisów" – informuje Klub Konfederacji Żywiec.

Dodajmy, że dziś w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu noweli tzw. ustawy covidowej, którego celem ma być wprowadzenie rozwiązania wyłączającego przestępność czynu polegającego na naruszeniu obowiązków służbowych lub innych przepisów przez osobę działającą na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19. Projekt noweli tzw. ustawy covidowej ponownie został skierowany do sejmowej komisji m.in. z uwagi na zgłoszone przez PiS poprawki.

Źródło zdjęcia: FB Wolność Żywiec


Drukuj   E-mail