Klub LKS "Łucznik" przekazał samochód strażacki druhom z Ukrainy

Klub LKS "Łucznik" przekazał samochód strażacki druhom z Ukrainy

W dniu 17.05.2022r. o godz. 11:00 na Rynku w Żywcu w obecności przedstawicieli władz miasta w osobach Burmistrz Antoniego Szlagora i Zastępcy Burmistrza Marka Czula oraz przedstawicieli Zarządu klubu LKS „Łucznik-Żywiec” wręczony został uroczyście akt przekazania zakupionego ze środków własnych klubu samochodu strażackiego marki Magirus Deutz, Panu Anatolii Yakymchuk naczelnikowi komendy straży pożarnej z miasta ukraińskiego Bratslav, z którego pochodzą najlepsi futboliści uczący się w Żywcu, z miasta i klubu FC „Bratslav” zaprzyjaźnionego z klubem LKS „Łucznik-Żywiec”.

W uroczystości uczestniczyła młodzież ukraińska i żywiecka ze swoimi nauczycielami i opiekunami ucząca się w niepublicznej szkole podstawowej mistrzostwa sportowego im. Jana Pawła II i LO szkoły mistrzostwa sportowego im. Żywieckich Habsburgów prowadzonych przez LKS „Łucznik-Żywiec” oraz reprezentacja kadry narodowej juniorów
i juniorów młodszych Ukrainy w łucznictwie z trenerami kadry narodowej. Ponadto w uroczystości na żywieckim rynku uczestniczyli mieszkańcy Żywca. Samochód strażacki będzie służył ukraińskiemu narodowi w codziennej pomocy wobec zniszczeń spowodowanych rosyjską agresją.