Kolejne telefony do Seniorów z terenu Żywiecczyzny

Kolejne telefony do Seniorów z terenu Żywiecczyzny

Apelujemy i ostrożność i rozwagę! Oszuści po raz kolejny zaatakowali i próbują wyłudzić pieniądze od seniorów. Dzisiaj już dwie mieszkanki Żywca odebrały telefony i usłyszały historię o rzekomym wypadku oraz chorobie bliskiej osoby. Na szczęście kobiety zachowały zimną krew i nie dały się nabrać. Jak tylko zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami przerwały połączenie.


Dzisiaj około 12.30 seniorka z Żywca odebrała telefon i usłyszała historię o tym, że córka jej bratowej miała wypadek i pilnie potrzebne są pieniądze na lekarstwo. Godzinę później telefon odebrała inna mieszkanka Żywca i usłyszała, że jej córka trafiła do szpitala z uwagi na zakażenie koronawirusem. Oszustka nie zdążyła nic więcej powiedzieć, bowiem seniorka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustką i natychmiast przerwała połączenie.

Apelujemy o ostrożność! Kolejne próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają. Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy pewni z kim rozmawiamy zadzwońmy do swoich bliskich i upewnijmy się czy to rzeczywiście oni potrzebują pomocy. Zajmie nam to chwilę, a w ten sposób nie stracimy swoich oszczędności.


Drukuj   E-mail