Miał sporą ilość narkotyków...

Miał sporą ilość narkotyków...

Kryminalni z mikołowskiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, u którego znaleźli pochodzące z kradzieży materiały budowlane o wartości 50 tysięcy złotych. W jego domu policjanci odkryli także sporą ilość narkotyków. Podejrzanemu grozi nawet do 10 lat więzienia.

Na początku października policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie pracowali nad zupełnie inną sprawą, gdy wpadli na trop złodziei materiałów budowlanych. W trakcie przeszukania jednej z posesji w miejscowości Las - powiat żywiecki, mundurowi znaleźli skradzione materiały budowlane o wartości 50 tysięcy złotych. Właściciel lokalu przyznał się do paserstwa. Nie był to jednak koniec kłopotów 39-latka. W jego domu policjanci odkryli sporą ilość narkotyków: ponad 7 tysięcy działek dilerskich amfetaminy, 4 tysiące porcji metamfetaminy, 347 tabletek ekstazy oraz marihuanę.

W ubiegłym tygodniu mieszkaniec powiatu żywieckiego usłyszał prokuratorskie zarzuty: paserstwa oraz posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i odurzających. Wobec 39-latka zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 12 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Zdjęcie: Policja Mikołów


Drukuj   E-mail