Wydarzenia
W Korbielowie odbyły się ćwiczenia międzygminne „Ewakuacja Kolei Linowej 2022” , w której uczestniczyły wszystkie Jednostki OSP z terenu Gminy Jeleśnia OSP Sopotnia MałaOSP Jeleśnia KSRGOSP Pewel WielkaOSP KorbielówOsp Krzyżowa, OSP KrzyżówkiOchotnicza Straż Pożarna Przyborów, OSP MutneOSP Sopotnia Wielka oraz Jednostka OSP Pewel Ślemieńska z Gminy Świnna.
Program szkolenia zakładał część teoretyczną gdzie przeszkolono ratowników posiadających uprawnienia do ewakuacji z kolei linowych, oraz szkolenie z zakresu wykorzystania drabiny przystawnej dwuprzęsłowej TYP ZS 2100/3.
Drugim elementem ćwiczeń była część praktyczna z ewakuacji kolei linowej Korbielów – Kamienna – Solisko, za pomocą technik linowych, gdzie ratownicy ćwiczyli praktycznie swoje umiejętności i zdobytą wiedzę w zakresie ewakuacji osób uwięzionych z kolei linowej.
Odbyte szkolenie miało na celu przypomnienie i przećwiczenie zasad ewakuacji, przed rozpoczynającym się sezonem narciarskim. Szkolenie odbywało się na terenie Ośrodka Narciarskiego Kompleks Pilsko Jontek Korbielów