Mieli cofnięte uprawnienia

Mieli cofnięte uprawnienia

Żywieccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu, którzy wsiedli za kierownicę samochodów pomimo, że mieli cofnięte uprawnienia do kierowania. Obaj mężczyźni będą odpowiadać za przestępstwo określone w art. 180a kodeksu karnego, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.


15.06.20 około 7.40 w Wieprzu policjanci z komisariatu w Węgierskiej Górce zatrzymali do kontroli drogowej 24-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna kierował oplem pomimo, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Takie samo przestępstwo popełnił 69-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, który kierował vw golfem w Milówce na ul. Grunwaldzkiej.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem pomimo decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem o czym mówi art. 180a k.k: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”


Drukuj   E-mail