Najnowsze dane z kraju i ze śląskiego

Najnowsze dane z kraju i ze śląskiego

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia: Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

dolnośląskiego (76),
śląskiego (63),
opolskiego (10),
świętokrzyskiego (4),
pomorskiego (3),
zachodniopomorskiego (3),
małopolskiego (2),
lubelskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (2),
podkarpackiego (1),
wielkopolskiego (1),
podlaskiego (1).

Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Racibórz, 92-K Poznań, 71-M Kraków, 65-M Łańcut, 58-K Starachowice, 77-K Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

 Liczba zakażonych koronawirusem: 15 821/791 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejni mieszkańcy naszego województwa zostali zainfekowani koronawirusem: 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 nastolatki, kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Lublińca (2 kobiety i mężczyzna w sile wieku), młody mieszkaniec powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Bielska-Białej (mężczyzna w sile wieku i wiekowa kobieta), starsza mieszkanka powiatu kłobuckiego, mieszkanka Gliwic w średnim wieku, mieszkaniec Piekar Śląskich w średnim wieku, 2 młodych mieszkańców powiatu bielskiego, 3 mieszkanki powiatu tarnogórskiego (młoda, w średnim wieku i w sile wieku), wiekowa mieszkanka powiatu zawierciańskiego, 5 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najmłodszy 28, najstarszy 50 lat), mieszkaniec Zabrza w średnim wieku, mieszkaniec Tychów w średnim wieku, 2 mieszkańców Żor (młody i w średnim wieku), 6 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 80, najmłodszy 25 lat), 3 mieszkańców Katowic (starszy mężczyzna i 2 kobiety: starsza i w średnim wieku), mieszkaniec Pszczyny w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 młodych i dziecko), 3 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młody mężczyzna i 2 kobiety: starsza i w sile wieku), 9 mieszkańców Bytomia (najstarszy 63, najmłodszy 33 lata), 6 kolejnych mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 49, najmłodszy 32 lata), mieszkanka Żywca w średnim wieku, starszy mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, mieszkanka Rudy Śląskiej w sile wieku, starsza mieszkanka Mysłowic.

Dobrą wiadomością jest, iż 85 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Tylko 7 spośród nich musiało leczyć się w szpitalu pod opieką specjalistów z powodu groźnych objawów zakażenia, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych. Najstarsza z osób, która nie ma już koronawirusa w organizmie, ma 96 lat – to mieszkanka Bytomia, najmłodsza to 14-latek z powiatu tarnogórskiego. Łącznie w Śląskiem jest 810 mieszkańców, którzy wyzdrowieli z zakażenia.


Drukuj   E-mail