Najnowsze dane z powiatu żywieckiego

Prezentujemy najświeższe dane dotyczące zagrożenia wystąpieniem zarażenia koronawirusem wywołującym chorobę covid 19, na terenie powiatu żywieckiego - czwartek, 19 marca 2020 roku, godz. 12.15.

Jak informuje burmistrz:

Jak każdego dnia chciałem Państwa poinformować na temat sytuacji związanej z ryzykiem wystąpienie zakażenia koronawirusem na terenie powiatu żywieckiego. Według danych przekazanych mi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Żywcu, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym to 262, liczba osób objętych kwarantanną 16, liczba osób hospitalizowanym w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 1. W tym miejscu muszę się zatrzymać. Po wczorajszej informacji, że jedna osoba jest hospitalizowana, wiele osób zaczęło snuć opowieści, że mamy pierwszy przypadek koronawirusa na Żywiecczyźnie.

Szanowni Państwo, wyjaśniam i proszę byście to też tłumaczyli swoim bliskim, jeśli ktoś jest hospitalizowany nie oznacza to, że osoba taka jest zakażona. Oznacza tylko tyle, że jest w szpitalu i lekarze sprawdzają, na podstawie wykonanych testów, czy wynik będzie negatywny czy pozytywny. Żywiecki Sanepid poinformuje mnie natychmiastowo w przypadku wystąpienia przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu żywieckiego. A Państwo od razu otrzymają te informacje ode mnie.

Aktualnie liczba zakażonych na terenie powiatu żywieckiego wynosi 0!

 


Drukuj   E-mail