Nowe radiowozy, by jeszcze lepiej służyć mieszkańcom

Nowe radiowozy, by jeszcze lepiej służyć mieszkańcom

Już w najbliższą niedzielę na drogi powiatu wyjedzie nowy radiowóz żywieckiej drogówki – Volkswagen Crafter z wyposażeniem tzw. ambulansu pogotowia ruchu drogowego. Nowy radiowóz otrzymał również Komisariat Policji w Węgierskiej Górce. Zakupy te były możliwe dzięki wsparciu finansowemu lokalnych władz samorządowych. Na placu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyła się prezentacja nowych nabytków.

 Dzisiaj na placu Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyła się prezentacja nowych radiowozów. Pierwszy z nich to Volkswagen Crafter tzw. ambulans pogotowia ruchu drogowego. Jest to nowoczesny i specjalistyczny samochód. Jego wysoka zabudowa pozwala na swobodne poruszanie się po tzw. części biurowej. Na pokładzie znajduje się sprzęt niezbędny do obsługi wypadków drogowych, m.in. zestaw znaków drogowych,  pachołki drogowe, drogomierz, flary oraz parawan. Z kolei w przestrzeni pasażerskiej umieszczono w pełni wyposażone klimatyzowane biuro umożliwiające wykonywanie czynności podczas zabezpieczania miejsca wypadku drogowego. Jego koszt to kwota blisko 355 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Starosty Żywieckiego, Burmistrza Miasta Żywca oraz Wójtów Gmin Powiatu Żywieckiego.
Drugi z zakupionych samochodów to nieoznakowany radiowóz przeznaczony dla policjantów z Komisariatu Policji w Węgierskiej Górki. Jego koszt to kwota prawie 88 tys. zł. Zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędów Gmin z Węgierskiej Górki oraz Radziechowy – Wieprz.    
W czasie prezentacji pojazdów Komendant Powiatowy Policji w Żywcu mł. insp. Krzysztof Czaja podziękował wszystkim za ofiarowaną pomoc finansową. Podkreślił również, że dzięki takiemu wsparciu żywieccy stróże prawa jeszcze lepiej będą mogli zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęcie: Dario Film

Drukuj   E-mail