Wydarzenia
Wypadek samochodowy na drodze technicznej wzdłuż obwodnicy Buczkowic: samochód przebił bariery ochronne i stoczył się ze skarpy. Dwie osoby poszkodowane: mężczyzna z amputowaną kończyną oraz kobieta w zaawansowanej ciąży.

 OSP Buczkowice jako pierwsza jednostka dociera na miejsce zdarzenia.

To scenariusz zadania jakie postawiono przed strażakami i ratownikami medycznymi biorącymi udział w XVII Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.
Te mistrzostwa były ważnym sprawdzianem dla ratowników, ale my także mieliśmy swoje zadania do wykonania: zabezpieczenie miejsca wypadku, stabilizacja pojazdu, udzielenie pierwszej pomocy w ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w tym zabezpieczenie amputowanej kończyny i pomoc przy wydobyciu poszkodowanego z samochodu. Zadanie kończyło się w momencie zabezpieczenia poszkodowanych w karetce do transportu, Ratownicy mieli na wykonanie tego zadania 10 minut.
Spędziliśmy na tych zawodach 8 godzin: między 19:00 a 3:00. Przez nasze stanowisko przeszło po ponad 20 zespołów ratowniczych - informuje OSP Buczkowice.