Od jutra złagodzenie obostrzeń dla dzieci

Od jutra złagodzenie obostrzeń dla dzieci

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od jutra nastąpi poluzowanie obostrzeń dla dzieci. Dzieci poniżej 16. roku życia będą mogły przebywać na świeżym powietrzu bez opieki rodzica. 

  • Przypomnijmy, że od października w Polsce obowiązuje zakaz przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00
  • Dzisiaj Adam Niedzielski zapowiedział zniesienie tych przepisów
  • Prawodopodobnie poluzowanie pozostałych obostrzeń nastąpi dopiero po 17 stycznia
  • Więcej informacji znajdziecie na stronie głównej www.zywiecinfo.pl

- Chcieliśmy zaproponować pewne złagodzenie obostrzeń. Chcemy dopuścić możliwość przebywania na wolnym powietrzu dzieci bez opieki dorosłych - poinformował Adam Niedzielski. Jak zapewnił minister, rozporządzenie zacznie obowiązywać od wtorku.

Jak podkreślił Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji:  - Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania. 
Zdjęcie: Dario Film


Drukuj   E-mail