Podsumowanie weekendu ratowników GOPR

Podsumowanie weekendu ratowników GOPR
Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR udzielali pomocy w 16 wypadkach (sobota - 7, niedziela - 9). Interweniowali dyżurni ze stacji: CSR Szczyrk, Markowe Szczawiny, Żar, Hala Miziowa, Klimczok, Hala Skrzyczeńska, Przysłop pod Baranią Górą oraz ratownicy zabezpieczający Maraton Trzech Jezior.
Udzielali pomocy m.in. poszkodowanym w wypadkach turystycznych i rowerowych z urazami: głowy z utratą przytomności, stawów skokowych i kolanowych, złamania kończyn dolnych i górnych, miednicy.
 Ponadto ratownicy prowadzili 3 wyprawy ratunkowo-poszukiwawcze. W sobotę od godz. 21:30 działali również w rej. Przełęczy Głuchaczki po otrzymaniu zgłoszenia od grupy turystów, która idąc w kierunku Hali Miziowej rozdzieliła się i nie mogła nawiązać kontaktu z jednym z uczestników wycieczki. Dyżurni z SR Hala Miziowa patrolowali okoliczne szlaki i drogi leśne, z CSR Szczyrk na miejsce poszukiwań wyjechały kolejne zespoły ratowników. Mężczyzna z rozładowanym telefonem dotarł do schroniska na Hali Miziowej, skąd poinformował resztę wycieczki o swojej lokalizacji. Wyprawa zakończyła się po godz. 23:00.
Zdjęcie: GOPR Beskidy

Drukuj   E-mail