Wydarzenia

W Jeleśni odbyły się obchody XXI Dożynek Województwa śląskiego. Organizatorami imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Gmina Jeleśnia. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści, ministrowie, przedstawiciele duchowieństwa oraz samorządowcy. Na obchodach nie zabrakło również żywieckich policjantów ze swoim szefem mł. insp. Krzysztofem Czają na czele.

Obchody rozpoczęły się dożynkowym korowodem, który przeszedł ul. Plebańską na plac obok jeleśniańskiego urzędu gminy. Następnie rozpoczęła się msza plenerowa, którą sprawował biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Po mszy odbyła się część oficjalna obchodów. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele rządu, parlamentu oraz samorządu różnego szczebla.

W trakcie wydarzenia zaplanowano wiele imprez towarzyszących oraz występów artystycznych z udziałem zespołów regionalnych. Na obchodach obecni byli również policjanci z żywieckiej komendy oraz komisariatu w Jeleśni, którzy na tę okazję przygotowali stoisko profilaktyczne. Czas zabawy mundurowi wykorzystali do przeprowadzenia licznych konkursów dotyczących bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w czasie wakacji czy na drodze. Na każdego czekała również nagroda w postaci elementu odblaskowego oraz edukacyjnych kolorowanek. Milusińscy mogli także zasiąść za kierownicą radiowozu, a także obejrzeć i przymierzyć sprzęt, którym mundurowi posługują się w codziennej służbie. Dorośli z kolei mogli zobaczyć, jak zmienia się percepcja po spożyciu alkoholu lub narkotyków testując narko i alkogoogle. Dla osób starszych policjanci przygotowali ulotki dotyczące tego, jak ustrzec się przed oszustami. Każdy chętny mógł również otrzymać niezapomnianą pamiątkę w postaci odcisków linii papilarnych. Policyjne stoisko, tradycyjnie już cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników dożynek.