Wydarzenia

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej czterech kierowców, którzy wsiedli za kierownicę samochodów pomimo, że nie powinni. Dwóch z nich miało sądowy zakaz kierowania, a dwóch było nietrzeźwych. Wszyscy popełnili przestępstwo i już wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Wczoraj po 14.00 w Wieprzu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego seatem 30-latka. Mężczyzna miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Z kolei o 17.20 w Sopotni Wielkiej 20-latek kierował motorowerem również pomimo obowiązującego go sądowego zakazu. Około 19.20 w Kamesznicy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 47-latka, który kierował vw mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Z kolei o 21.30 w Wieprzu za kierownicę opla wsiadł 44-latek, który miał organizmie blisko promil alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Gdy w tym stanie spowodujemy wypadek drogowy w więzieniu możemy spędzić nawet ponad 4 lata. Za naruszenie sądowego zakazu grozi nam kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.