Poprawa bezpieczeństwa nad Jeziorem Żywieckim

Poprawa bezpieczeństwa nad Jeziorem Żywieckim
Wydarzenia Odsłony: 677

13 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Żywcu odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu kwestii bezpieczeństwa na zbiornikach Jeziora Żywieckiego. Trzeba przypomnieć, że po uchyleniu przez Wojewodę Śląskiego uchwały Rady Powiatu wprowadzającej ciszę na Jeziorze obecnie sytuacja związana z możliwością korzystania ze skuterów i motorówek skomplikowała możliwości właściwego zabezpieczenia porządku na Jeziorze.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele zarządcy zbiorników – RZGW Wody Polskie w Żywcu, przedstawiciele środowiska turystycznego, żeglarskiego i wędkarzy oraz WOPR i Policji.

W trakcie spotkania Dyrektor RZGW Maria Wisińska-Kurz przedstawiła propozycję opracowania regulaminu korzystania ze zbiorników Jeziora Żywieckiego, aby unormować te sytuację – głównie pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa odpoczywającym.  

Szczegółowe warunki tego regulaminu zostaną skonsultowane głównie z Policją i WOPR–em oraz wszystkimi zainteresowanymi. Równocześnie ustalono, że rozwiązaniem docelowym powinna być taka zmiana przepisów, która umożliwiałaby skuteczne zarządzanie zbiornikami przez RZGW i porządkowałaby zasady korzystania z tych zbiorników.

Ponieważ podobne problemy dotyczą innych regionów w Polsce przygotowane zostanie wystąpienie do Krajowego  Zarządu  Gospodarki Wodnej - Wody Polskie oraz do parlamentarzystów o zmianę przepisów w tym zakresie.

Zdjęcie: Dario Lach

Drukuj