Wydarzenia
Po wielu miesiącach intensywnych rozmów z Narodowym Funduszem Zdrowia Szpital Żywiec otwiera Poradnię Kardiologiczną dostępną dla pacjentów ubezpieczonych w ramach NFZ!
To dla nas ogromne osiągnięcie i wynik ciężkiej pracy naszego zespołu medycznego i administracyjnego. Udało się nam przekonać Fundusz, że na 150-tysięczny powiat jedna poradnia kardiologiczna to zdecydowanie zbyt mało… - informuje Szpital Żywiec. 
Zespół kardiologów, posiadających bogate doświadczenie oraz dysponujących nowoczesnym sprzętem, jest gotowy, aby przyjąć pacjentów i zapewnić im kompleksową opiekę. Poradnia Kardiologiczna NFZ w naszym szpitalu oferuje szeroki zakres usług, w tym badania diagnostyczne, monitorowanie stanu serca, terapię farmakologiczną oraz porady specjalistyczne. Oto niektóre z chorób, które są leczone w naszej poradni:
 Choroba niedokrwienna serca
 Nadciśnienie tętnicze
 Niewydolność serca
 Choroby zastawkowe
 Zaburzenia rytmu serca
W poradni będą przyjmować dr n. med. Monika Durak i lek. Dawid Kudliński. Pani Doktor Durak pracuje także na naszym Oddziale Kardiologicznym i wykonuje szereg zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych, m.in. koronarografię czy angioplastykę naczyń wieńcowych.
Rejestracja do poradni:
 33 44 01 400 (poniedziałek-piątek godz. 7:00-19:00)
Przypominamy, że aby móc zarejestrować się do poradni kardiologicznej NFZ, należy posiadać skierowanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.