Śmiertelne potrącenie kobiety w Milówce

Śmiertelne potrącenie kobiety w Milówce

W Milówce doszło do tragicznego wypadku. W wyniku potrącenia przez samochód ciężarowy zginęła kobieta. 

  • W powiecie żywieckim doszło do kolejnego nieszczęśliwego wypadku z udziałem pieszego.
  • Policjanci z powiatu żywieckiego apelują, by piesi nosili odblaski!
  • Mimo, że żywiecka policja prowadzi liczne akcje rozdawania odblasków piesi ich nie zakładają.
  • Jesienna aura i słabe oświetlenie ulic w powiecie żywieckim sprawiają, ze o tragedię nietrudno.  

Tragedia w Milówce

Do zdarzenia doszło w Milówce około godziny 16:15. 56-letni kierowca samochodu ciężarowego marki MAN podczas włączania się do ruchu potrącił kobietę. Na miejscu prowadzona była reanimacja, niestety kobiety nie udało się uratować. Do zdarzenia doszło na ulicy Jana Kazimierza w Milówce, w okolicach chińskiego marketu. Policja ustala tożsamość śmiertelnie potrąconej kobiety. Droga była całkowicie zamknięta z powodu prowadzonych przez Policję czynności. Szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Kolejna śmierć pieszego na Żywiecczyźnie

Niestety jest to kolejne tragiczne zdarzenie w powiecie żywieckim, w którym w wyniku potrącenia życie stracił człowiek. Przypomnijmy, że 21 października w Gilowicach przy ul. Zakopiańskiej na drodze wojewódzkiej nr 946 łączącej Żywiec z Suchą Beskidzką doszło do tragicznego wypadku. Kierowca pojazdu typu SUV stracił panowanie nad autem i śmiertelnie potrącił 36-letnią kobietę w ciąży i jej 3-letnią córeczkę. Tego samego dnia w Ujsołach kierujący pojazdem dostawczym 31-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi potrącił przechodzącego przez jezdnię 69-letniego pieszego, w wyniku czego pieszy zginął. Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło w Żywcu 25 listopada w godzinach porannych. Na leżącego na jezdni 72-letniego mężczyznę najechał samochód dostawczy, w wyniku czego potrącony stracił życie.

Policjanci z powiatu żywieckiego apelują

Policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Chwila nieuwagi oraz lekceważenie przepisów ruchu drogowego mogą zakończyć się tragicznie. Ponadto funkcjonariusze przypominają pieszym, że odblaski mogą uratować nam życie. Mimo, że żywiecka policja prowadzi akcje podczas których rozdaje odblaski - znaczna częśc pieszych na Żywiecczyźnie nie nosi ich. Jesienna pogoda, deszcz i niejednokrotnie słabe oświetlenie dróg w miejscowościach w powiecie żywieckim sprawia, że o tragiczne zdarzenie nie trudno.

Informacje uzyskane dzięki uprzejmości Mirosławy Piątek - rzecznika prasowego żywieckiej Policji. 

Zdjęcie: Żywiec112


Drukuj   E-mail