Szkoły średnie dołączyły do akcji "Posiłek dla potrzebujących"

Szkoły średnie dołączyły do akcji "Posiłek dla potrzebujących"

Starosta Żywiecki, Burmistrz Miasta Żywca oraz Parafia Narodzenia NMP w Żywcu zapraszają osoby potrzebujące na bezpłatny gorący posiłek.

Akcja wydawania bezpłatnych gorących posiłków spotkała się z ogromnym zainteresowaniem dlatego podjęto decyzję o jej kontynuowaniu, mimo że wcześniej informowaliśmy o terminie jej zakończenia w dniu 15 stycznia 2021r.


Na prośbę Starosty Żywieckiego w akcję przygotowania posiłków włączyły się szkoły średnie dla których organem prowadzącym jest Powiat Żywiecki. W związku z powyższym od 25 stycznia br. posiłki będą przygotowywane przez pracowników kuchni Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu-Moszczanicy. Dyrekcji i pracownikom naszych jednostek składamy serdeczne podziękowania za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy – mówi Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.


Od dnia 15 stycznia br. do odwołania posiłek będzie wydawany na wynos w godzinach 13.00 – 14.00 w budynku byłego Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej ul. Zamkowa 2 w Żywcu. Z uwagi na pandemię koronawirusa prosimy o zachowanie standardów sanitarnych.

Jednocześnie zachęcamy wszystkie osoby i instytucje, które zechciałaby wspomóc tę inicjatywę do wpłat na konto: 49 1240 4142 1111 0000 4829 9240 z dopiskiem „Posiłek dla ubogich”.

Przypominamy, że inicjatorem akcji jest żywieckie Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia.


Drukuj   E-mail