Szpital Żywiec wygasza pracę Oddziału Covidowego

Szpital Żywiec wygasza pracę Oddziału Covidowego

Wczoraj informowaliśmy o nieoficjalnych informacjach dotyczących tego, że w piątek w żywieckim szpitalu został uruchomiony oddział chorób wewnętrznych, natomiast w sobotę oddział kardiologiczny. Dziś Szpital Żywiec wydał oficjalny komunikat.

W listopadzie Minister Zdrowia zobowiązał Szpital Żywiec do zapewnienia dodatkowych 40 łóżek covidowych poprzez przekształcenie oddziału internistycznego. Dziś, ze względu na to, że liczba ciężkich zachorowań na COVID-19 znacząco spadła, Szpital wznowił pracę Oddziału Chorób Wewnętrznych. Co więcej, właśnie teraz poczyniliśmy kolejny krok w kierunku rozszerzenia usług medycznych w naszym Szpitalu. W ramach oddziału internistycznego został uruchomiony Pododdział Kardiologiczny, dzięki któremu Pacjenci ze schorzeniami serca mogą korzystać z fachowej opieki specjalistów w zakresie leczenia zachowawczego.

Jednocześnie informujemy, że w związku z małym obłożeniem łóżek, Szpital jest w trakcie wygaszania pracy Oddziału Covidowego. Niemniej jednak, w przypadku gdy sytuacja związana z COVID-19 ulegnie pogorszeniu, Szpital Żywiec dopuszcza możliwość ponownego uruchomienia tego oddziału - informuje Szpital Żywiec.


Drukuj   E-mail