Tłocznia ścieków w Rychwałdzie

Tłocznia ścieków w Rychwałdzie
Wydarzenia Odsłony: 951

Tłocznia ścieków w Rychwałdzie przy ulicy Młyńskiej wyrzuca ścieki ze studzienki, które następnie przenikają do gruntu oraz pobliskiej górskiej rzeki. Sprawę wyjaśniają strażnicy SSR Żywiec. 

Strażnicy niedawno otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca w związku z zanieczyszczeniami z tłoczni ścieków znajdującej się tuż przy górskiej rzece Łękawce. Z  relacji mieszkańców dowiedzieli się, iż z wspomnianej tłoczni ścieków regularnie, zwłaszcza w weekend, mają miejsce wybicia ścieków ze studzienki, które później zalegają obok, przenikając do gruntu oraz pobliskiej górskiej rzeki. Strażnicy na miejscu zastali widok zalegających ścieków oraz nieznośny smród. Powiadomili o zaistniałej sytuacji Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Żywcu oraz użytkownika rybackiego PZW Bielsko-Biała. Z informacji wynika,że sytuacja jest cykliczna.

Jak informują strażacy: Z relacji przekazanych nam przez jednego z mieszkańców wynika, iż mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w tej sprawie, niestety bezskutecznie. Po naszej interwencji Kierownik Nadzoru Wodnego PGW Zarządu Zlewni w Żywcu powiadomił firmę odpowiedzialną za wspomnianą tłocznię ścieków, która obiecała przysłać swoich pracowników. Mimo oczekiwań przez strażników, niestety na miejsce nikt nie dotarł. Skierowaliśmy pismo do Dyrektora Zarządu owej firmy i z pewnością będziemy drążyć i wyjaśniać tą jakże bulwersującą sprawę.

Drukuj