Wydarzenia

Dzisiaj w biurze poselskim Małgorzaty Pępek odbyła się konferencja prasowa. Przybliżono założenia akcji "Tu jest przyszłość".

 W dzisiejszej konferencji prasowej uczestniczyli posłowie: Małgorzata Pępek, Michał Jaros, Rajmund Miller, Agnieszka Hanajczyk.

Posłanki i posłowie Koalicji Obywatelskiej pod hasłem "Tu jest przyszłość" spotykają się z mieszkańcami w całej Polsce, aby przybliżyć założenia akcji. Celem tych spotkań jest przede wszystkim ukazanie dobrych rozwiązań dla Polski, gmin oraz samorządów. W całym województwie śląskim będzie zorganizowanych około 130 spotkań. Spotkania odbyły się już w województwie łódzkim i wielkopolskim. 

- Polacy narzekają na drożyznę, narzekają na to, że coraz gorzej się im żyje. Przedsiębiorstwa się zamykają. (...) Obietnice, które tutaj były składane w Żywcu, na wyrost, nie zostały zrealizowane np. odmulenie Jeziora Żywieckiego, przedłuża się budowa obwodnicy Węgierskiej Górki. Mamy dużo problemów, które trzeba byłoby realizować na terenie gmin powiatu żywieckiego, na terenie Miasta Żywca i o tym chcemy rozmawiać, chcemy to usłyszeć od mieszkańców, my wiemy co potrzeba, ale takie bezpośrednie spotkania z mieszkańcami są bardzo potrzebne, bo dowiadujemy się o ich problemach. (...) Jest dużo potrzeb, które trzeba by było realizować - informuje poseł na Sejm Małgorzata Pępek. 

Podczas spotkania głos zabrał także poseł Rajmund Miller, który z zawodu jest lekarzem. Przyjechał do naszego regionu, aby porozmawiać z pracownikami szpitala o problemach związanych z opieką zdrowotną. Według posła obecnie panująca partia rządząca doprowadziła opiekę zdrowotną do kompletnej zapaści. 

- Dług szpitali na koniec ubiegłego roku w Polsce obecnie sięga 17,5 mln zł. Wbrew obietnicom PiSu nie skrócił się, a znacznie wydłużył czas oczekiwania pacentów do lekarzy specjalistów. (...) Pieniądze w systemie opieki zdrowotnej są marnotrawione. (...) Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi ani wyjaśnienia w tak znacznych aferach, jak afera zakupu respiratorów, zakupu maseczek bez atestów. (...) Sytuacja w opiece zdrowotnej jest skrajnie zła. Przyjechałem tutaj do Żywca, żeby porozmawiać jak wygląda sytuacja w szpitalu - podkreśla Miller. 

Dzisiaj parlamentarzyści uczestniczyli w konferencji prasowej, odbyło się także spotkanie w Szpitalu Żywiec oraz w Węgierskiej Górce. Z kolei w najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie z Przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem.  Z liderem opozycji będzie można spotkać się o godz. 17:00 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy Al. Wolności 4. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty, oznacza to, że weźmie w nim udział każdy chętny. Jak zapowiadają politycy, na spotkanie nie będzie żadnych oficjalnych zaproszeń. Będzie można zadawać pytania i porozmawiać o sprawach bieżących i przyszłości Polski. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych – dodała Poseł Małgorzata Pępek.