W Żywcu odbyła się Msza Święta za ojczyznę

W Żywcu odbyła się Msza Święta za ojczyznę
Dzisiaj w parafii Narodzenia NMP w Żywcu odbyła się Msza Święta sprawowana za ojczyznę z okazji 230 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. Dzisiejsze święto narodowe jest nierozerwalnie połączone ze św. kościelnym Matki Bożej Królowej Polski.
3 maja 2021 r. przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Konstytucję uchwalił Sejm Czteroletni, zwany Wielkim (1788–1792). 
Taki charakter obchodów święta 3 maja nadała nam epidemia koronawirusa, która na co dzień doświadcza świat, Polskę, powiat żywiecki i nasze miasto.
Sprowadza nas tutaj dzisiejsze, jakże ważne dla nas Polaków, święto będące jednocześnie świętem kościelnymi
i narodowym. Te święta są ze sobą nierozerwalnie połączone. Maryja Częstochowska Królowa Polski czczona w dniu dzisiejszym to ostoja wolności Polski, a 3 maja 1971 roku, w którym uchwalono konstytucję dla narodu polskiego, był dniem świetności, dniem zwycięstwa, patriotyzmu, dniem przyszłości dla całego polskiego narodu. W dniu tym Polska została wprowadzona do grona nowoczesnych, oświeconych państw - jak informuje burmistrz Antoni Szlagor.

Drukuj   E-mail