Wydarzenia

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Po raz kolejny przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Ważne jest również to, że wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

 Wczoraj około 5.20, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego żywieckiej komendy policji, w Żywcu na ulicy Leśnianka, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem 35-letniego mieszkańca  miasta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Niecałe 20 minut później policjanci z drogówki, na ulicy Sienkiewicza zatrzymali 42-latka, który kierował suzuki również mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Tuż przed 6.00 policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Był to 30-latek, który kierował vw mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.  


Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Dodatkowo statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.